Reklamı Geç
Advert

Kaymakam, Belediye Başkanı Yalçın Sezgin'den 10 Kasım Mesajı

Bucak Belediye Başkanvekili, Kaymakam Yalçın Sezgin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79.yıl dönümüne ilişkin mesaj yayımladı.

Kaymakam, Belediye Başkanı Yalçın Sezgin'den 10 Kasım Mesajı
Kaymakam, Belediye Başkanı Yalçın Sezgin'den 10 Kasım Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 463 kez okundu.
Advert

Belediye Başkanvekili Yalçın Sezgin mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yılındayız.

 

Tarihin gördüğü en büyük liderlerden olan Büyük Önderimiz 57 yıllık hayatında, Balkan Savaşlarından, Trablusgarp'a ve oradan Çanakkale'ye büyük başarılar göstermiş, İngiliz gemilerinin demirlediği İstanbul'dan hüzünle ayrılarak Anadolu'ya geçmiş, Milli Mücadele'yi başlatmış, Meclisi toplayıp, orduyu kurarak tarihin akışını değiştirmiştir.

 

İstiklal Savaşımızın ardından Cumhuriyetimizi kurarak büyük reformlar yapıp, çağa ışık tutarak 10 Kasım 1938 de aramızdan ayrılmıştır.

 

O kendisini şöyle tanımlamıştır: " İki Mustafa Kemal vardır. Biri ben et ve kemik Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu " ben" kelimesi ile ifade edemem: O, ben değil, bizizdir!  O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri  tatmin  içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"

 

Evet Mustafa Kemal kendini böyle tanımlamıştır.

 

O bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak, nasıl değiştirileceğini, nasıl çağdaş bir toplum ve çağdaş bir Cumhuriyet haline getirileceğini hem tarih yazarak, hem de tarihe not düşerek göstermiş Mustafa Kemal'dir.

 

O'nun ışığı geleceği aydınlatmaktadır.

 

O'nu benimsemeyenlerin örneği FETÖ yapılanmasıdır. 15 Temmuz darbe teşebbüsü Atatürk ilke ve devrimlerine inanmayanların neler yapabileceğinin ibretlik örneğidir.

 

Her 10 Kasım da Büyük Önderimizi anarken, bize bıraktığı manevi mirası "akıl ve bilimi" esas alan düşünce sistemi ile yolumuzu aydınlatacağız. Ülke ve millet olarak varlığımıza yönelik her türlü tehdide karşı daima uyanık olarak Atatürk'ün en büyük eseri Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatacağız.

bucak kaymakam belediye 10 kasım mesaj atatürk
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı