Salda Gölü koordinasyon toplantısı

BURDUR Valisi Şerif Yılmaz başkanlığında, yaz sezonunda büyük ilgi gören Salda Gölü ile ilgili önümüzdeki dönem için yapılacak çalışmalar kapsamında koordinasyon toplantısı yapıldı. Yeşilova'daki Salda Gölü ve Salda Kayak Merkezi ile ilgili koordinasyon toplantısı yapıldı. Vali Şerif Yılmaz, özellikle yapılan tanıtım çalışmalarıyla birlikte Salda Gölü'nün geçen yıl cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Vali Yılmaz, ″Bundan sonraki süreçte amacımız geçen yıl beklenenin üzerinde bir ilginin olmasından kaynaklı yaşanan sıkıntıların giderilmesi, eksikliklerin tamamlanmasıdır. Amacımız önümüzdeki sezondan itibaren bu yoğunluğun artarak devam edeceğini düşünürsek Salda Gölü'nde ağırlayacağımız yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak alanları oluşturarak daha düzenli bir ortamda misafir etmektir″ dedi. Toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir tarafından Salda Gölü ile ilgili bir sunum yapılarak geçen yıl yaşanan sıkıntılarla ilgili tespit edilen eksiklikler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Toplantının devamında özellikle Türkiye'nin Maldivleri olarak ün yapan Salda Gölü'nün beyaz adalar bölgesinde kalan kumsallarının korunması açısından araçlarla kesinlikle bölgeye girilmemesi ve sahil kenarında mangal yakılmaması hususları görüşüldü. Bunların yanında Salda Gölü çevresinde özellikle yasak olan hususlarla ilgili gerekli bilgilendirme levhaları ve geçen yıl yoğunluktan kaynaklı yetersiz kalan lavabo, tuvalet ve soyunma kabinleri gibi yapılması gereken çalışmalar ve çevre kirliliği konusuyla ilgili de çöp konteynerlerinin bulundurulması konuları değerlendirildi. Ayrıca, Belediye Halk Plajı kamp alanına alternatif olarak yeni bir kamp alanı yeri belirlenmesi ve belirlenen alanların dışında kampa izin verilmemesi ve çevreyle ilgili çalışmalar yapılması konuşularak bir takım kararlar alındı..

Salda Gölü koordinasyon toplantısı
Salda Gölü koordinasyon toplantısı
Bu içerik 297 kez okundu.

BURDUR Valisi Şerif Yılmaz başkanlığında, yaz sezonunda büyük ilgi gören Salda Gölü ile ilgili önümüzdeki dönem için yapılacak çalışmalar kapsamında koordinasyon toplantısı yapıldı.
Yeşilova'daki Salda Gölü ve Salda Kayak Merkezi ile ilgili koordinasyon toplantısı yapıldı. Vali Şerif Yılmaz, özellikle yapılan tanıtım çalışmalarıyla birlikte Salda Gölü'nün geçen yıl cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Vali Yılmaz, ″Bundan sonraki süreçte amacımız geçen yıl beklenenin üzerinde bir ilginin olmasından kaynaklı yaşanan sıkıntıların giderilmesi, eksikliklerin tamamlanmasıdır. Amacımız önümüzdeki sezondan itibaren bu yoğunluğun artarak devam edeceğini düşünürsek Salda Gölü'nde ağırlayacağımız yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak alanları oluşturarak daha düzenli bir ortamda misafir etmektir″ dedi.
Toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir tarafından Salda Gölü ile ilgili bir sunum yapılarak geçen yıl yaşanan sıkıntılarla ilgili tespit edilen eksiklikler hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Toplantının devamında özellikle Türkiye'nin Maldivleri olarak ün yapan Salda Gölü'nün beyaz adalar bölgesinde kalan kumsallarının korunması açısından araçlarla kesinlikle bölgeye girilmemesi ve sahil kenarında mangal yakılmaması hususları görüşüldü. Bunların yanında Salda Gölü çevresinde özellikle yasak olan hususlarla ilgili gerekli bilgilendirme levhaları ve geçen yıl yoğunluktan kaynaklı yetersiz kalan lavabo, tuvalet ve soyunma kabinleri gibi yapılması gereken çalışmalar ve çevre kirliliği konusuyla ilgili de çöp konteynerlerinin bulundurulması konuları değerlendirildi.
Ayrıca, Belediye Halk Plajı kamp alanına alternatif olarak yeni bir kamp alanı yeri belirlenmesi ve belirlenen alanların dışında kampa izin verilmemesi ve çevreyle ilgili çalışmalar yapılması konuşularak bir takım kararlar alındı.

 

 

 


Kaynak: DHA

Salda Gölü koordinasyon toplantısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Annesini boğazını keserek öldürdü
Annesini boğazını keserek öldürdü
Hava soğudu, grip salgınına dikkat
Hava soğudu, grip salgınına dikkat