Kılıçdaroğlu Burdur’u örnek gösterdi

Belediye Başkanları Toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediyelerin kooperatifleşme çalışmaları için Burdur’u örnek gösterdi.

Kılıçdaroğlu Burdur’u örnek gösterdi
Kılıçdaroğlu Burdur’u örnek gösterdi Akca Gazete
Bu içerik 934 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Ankara’da Belediye Başkanları toplantısı gerçekleştirildi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in de katıldığı toplantıda Genel Başkan Kılıçdaroğlu Belediye Başkanlarına hitap etti.

Süt politikasıyla yetiştiricinin sorununa çözüm olan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in İnsuyu Ovası’nda ki fasulye üreticisinin sorunlarına çare olmak için başlattığı üretici birliği çalışmaları Kılıçdaroğlu tarafından örnek gösterildi.

Kılıçdaroğlu Belediye Başkanları Toplantısında yaptığı konuşmada, “Bizim Büyükşehir belediyelerinin olduğu yerlerde kırsalla kent arasında müthiş bir uyum var. Kentteki zenginleşmeyi kırsala da taşıyoruz. Ağaç mı üretiyorsun kooperatifle anlaşma yapıyorsun iyi gelir elde edebileceği bir fiyatla alınıyor. Et mi üretiyorsun, süt mü üretiyorsun, peynir mi üretiyorsun, çiçek mi üretiyorsun? Bunlar satın alınıyor. Böylece kentli ile kırsal arasında güzel bir birliktelik kuruluyor. Bursa’ya gittim, tarımcılarla toplantı yaptım. Hepsi çok kızgın. Gelir elde edemiyorlar. Sorun çözülebilir mi? diye bana sordular.  Tabi dedim. 2019’a kadar sabredeceksiniz. 2019’da Bursa’yı CHP’ye vereceksiniz bir daha bu şikayetleri yapmayacaksınız. Bakın İzmir’e, İzmir’in kırsalından hiçbir şikayet yok. Sadece kentler için söylemiyorum. Burdur’da benzer bir uygulamayı başlatmıştı. Hiçbir sorunumuz yok. Zenginleştirmek sadece kenti değil, kırsalı da zenginleştirmek gerekiyor” dedi.  

burdur belediye örnek kemal kılıçtaroulu CHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu