Meslek Lisemize Son Model Araç Hibe Edildi

Bucak Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Bucak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından Toyota Corolla araç hibe edildi.

Meslek Lisemize Son Model Araç Hibe Edildi
Meslek Lisemize Son Model Araç Hibe Edildi Akca Gazete
Bu içerik 1550 kez okundu.

Okulun Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı öğrencilerinin yeni teknoloji araçları daha yakından tanımaları ve daha donanımlı yetişmeleri için uzun zamandır okula kazandırılmasına yönelik uğraş verdiği otomobil geçen hafta Cuma günü Toyota Sakarya Tesislerinde düzenlenen törenle Okul Müdürü Kadir Gökçe, Koordinatör Müdür Yardımcısı Mustafa Balkan ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Şefi Erkan Özel’den oluşan heyete teslim edildi.

Okula ulaşan araç ile birlikte hibe edilen değişik yakıt türlerindeki 4 adet sıfır motor ve 4 adet değişik tiplerdeki şanzımanın düzenlenen tören ile öğrencilerin hizmetine sunuldu.  

Öğrenciler yeni araç ile elektronik arıza tesbit cihazı kullanmayı, rot balans ayar işlemlerini, klima gaz dolum işlemlerini, far ayarı gibi bir çok işlemi çalışır bir araç üzerinde uygulama imkanına sahip olacaklar.

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kasım Kılınç, Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Bektaş ve okul yönetimi katıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, sunulan bu imkanların öğrenciler tarafından iyi değerlendirilmesi halinde okuldan mezun olduklarında kendileri için çok faydalı olacağını söyledi.

Ayrıca törene katılan Bucak Esnaf ve Sanatlar Odası Başkanı Celal Bektaş’ta mesleki ve teknik eğitimin önemine vurgu yaparak iki oğlunun da bu okuldan mezun olduğunu ve bugün iyi bir kariyer elde ettiklerini söyledi.

bucak teknik anadolu lisesi toyoto hibe organize sanayi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü