Akaryakıt sektörüne uyarı

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 14. Grup Meslek Komitesi (Akaryakıt ve gaz ürünleri) 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak 'Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Tebliği' konusunda sektör mensuplarını uyardı. ATSO 14. Grup Meslek Komitesi'nin Kasım ayı olağan toplantısında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanarak 22 Mayıs 2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ' değerlendirildi. Tebliğe göre perakende satış yapan akaryakıt işletmeleri ile 50 ton/yıl üzerinde satış yapan tüm tüplü gaz bayilerinin 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesinin veya tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı kuruluşlarından hizmet almasının zorunlu hale geleceği ifade edildi. Komite üyeleri, söz konusu tebliğin 'TMGD istihdam etme muafiyeti' başlıklı geçici 2. maddesinde, '(1) Perakende satış yapan akaryakıt, LPG, CNG ve LNG istasyon işletmeleri ile LPG, CNG tüp satışı yapan işletmelerin; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) istihdam etmek veya TMGD hizmet alma zorunluluğu 01.01.2018 tarihine kadar aranmaz' hükmünün bulunduğunu ifade ederek, yaklaşan uygulama tarihi itibariyle sektör mensuplarının bilgilendirmek üzere bir dizi çalışma yürütme kararı aldı..

Akaryakıt sektörüne uyarı
Akaryakıt sektörüne uyarı
Bu içerik 350 kez okundu.

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 14. Grup Meslek Komitesi (Akaryakıt ve gaz ürünleri) 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak 'Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Tebliği' konusunda sektör mensuplarını uyardı.

 

ATSO 14. Grup Meslek Komitesi'nin Kasım ayı olağan toplantısında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanarak 22 Mayıs 2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ' değerlendirildi. Tebliğe göre perakende satış yapan akaryakıt işletmeleri ile 50 ton/yıl üzerinde satış yapan tüm tüplü gaz bayilerinin 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesinin veya tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı kuruluşlarından hizmet almasının zorunlu hale geleceği ifade edildi.

Komite üyeleri, söz konusu tebliğin 'TMGD istihdam etme muafiyeti' başlıklı geçici 2. maddesinde, '(1) Perakende satış yapan akaryakıt, LPG, CNG ve LNG istasyon işletmeleri ile LPG, CNG tüp satışı yapan işletmelerin; Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) istihdam etmek veya TMGD hizmet alma zorunluluğu 01.01.2018 tarihine kadar aranmaz' hükmünün bulunduğunu ifade ederek, yaklaşan uygulama tarihi itibariyle sektör mensuplarının bilgilendirmek üzere bir dizi çalışma yürütme kararı aldı.

 

 


Kaynak: DHA

Akaryakıt sektörüne uyarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzne gelen uzman çavuş kazada öldü, arkadaşı yaralı
İzne gelen uzman çavuş kazada öldü, arkadaşı yaralı
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası