3 Bin 506 Acemi Asker Yemin Etti

Vali Şerif Yılmaz, Binbaşı Maruf Kışlasında düzenlenen yemin törenine

3 Bin 506 Acemi Asker Yemin Etti
3 Bin 506 Acemi Asker Yemin Etti Akca Gazete
Bu içerik 516 kez okundu.

58. Piyade Eğitim Alayı’nda ve Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alayı’nda eğitim gören 1997/4 Tertip 1. Kademe, 369. Kısa Dönem ve Sözleşmeli erler için yemin töreni  düzenlendi.

 

Yemin Törenine Vali Şerif Yılmaz başta olmak üzere Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç,  Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokçalar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve asker yakınları katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Binbaşı Maruf Kışlasında eğitim gören 3 bin 506 acemi asker yemin etti.

 

And içen acemi erler adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından Kışlaya ilk katılış yapan Ulaştırma Er Abdülkadir Zorba, P. Er Fatih Akşahin ve P. Er Evren Civak’a Vali Şerif Yılmaz tarafından hediye takdim edildi. Eğitimi, Spor ve Bakım branşlarında başarılı olan erlere Protokol üyeleri tarafından başarı belgesi ve ödülleri takdim edildikten sonra vatani görevlerini Burdur’da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına Vali Yılmaz tarafından katılım belgeleri ve hediyeler verildi.

 

Törenin devamında konuşma yapan Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu asker ailelerine ve onları yetiştiren rütbeli askerlere şöyle seslendi. “Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene; Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı bayrağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve Teröristlerle Mücadele harekâtında yiğitçe mücadele ederek, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimizde şahittir.

 

Bu yemin ile sizler milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Bu beyanın teminatınız; şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum.

 

Mehmetçiklerimizi yetiştiren kahraman silah arkadaşlarım; annelerinin ve babaların bize emanet ettiği evlatlarına, büyük bir sabırla ve inançla, gece gündüz demeden yadigar Mehmetçik ruhunu, evlatlarınıza sevgi ile aşıladınız.

 

Saygıdeğer anne ve babalar; sizler tarif edilmez bir fedakarlığın karşılıksız bir sevginin timsalisiniz. Bizler de sizler gibi anne ve babayız. Ve bu yüzden nizamiyeden adım attıkları andan itibaren onlar bizim de evlatlarımız olmuşlardır.

 

Bu tören vesilesi ile kahraman Gazilerimizi minnetle yad ediyor. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve saygılar sunuyorum" dedi.

 

Tören yemin eden erler tarafından Piyade Marşı’nın okumasının akabinde bando takımı eşliğinde tören geçişi ile son buldu.

 

Tören sonunda askerler aileleri ile bir araya gelerek duygu dolu anlar yaşandı.

burdurd acemi er yemin tören
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti
Süleyman Demirel Üniversitesi 13 milyon TL zarar etti