Reklamı Geç
Advert

Milletvekili Petek’in Mevlit Kandili Mesajı

15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı,Anayasa Komisyonu Başkanvekili, Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK Mevlit Kandili münasebetiyle yaptığı açıklamada;

Milletvekili Petek’in Mevlit Kandili Mesajı
Milletvekili Petek’in Mevlit Kandili Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 482 kez okundu.
Advert

“ İnsanlık tarihi boyunca gelen Peygamberler silsilesinin sonuncusu, Muhammedü’l Emin, insanların en hayırlısı, Allah’ın tüm insanlara rahmet elçisi olarak gönderdiği, Sevgili Peygamberimiz (sav)’in hicri takvime göre doğumu vesilesiyle her yıl kutladığımız bir Mevlid Kandili’ne daha ulaşmış bulunmaktayız.

Barış, Sevgi ve Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed bu kutlu gecede dünyamızı şereflendirmiş ve onun doğumu karanlık dünyamız için nurlu bir güneş olmuştur.

Mevlid Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır.

Adaleti, merhameti, bağışlamayı, dostluğu, kardeşliği ve sevmeyi O`ndan ve O`nun yüce mesajlarından öğrendik. Haksızlığa baş kaldırmayı, zalime dur demeyi, direnmeyi O`ndan öğrendik. Mazlumun yanında durmayı, yetimi korumayı, güçsüzden yana olmayı O`ndan öğrendik. Akrabaya, komşuya, muhtaca bakmayı O’ ndan öğrendik. Yok etmek yerine yaşatmayı, kin tutmak yerine merhameti, kavga yerine sevmeyi, İnsanlığın ancak sevginin sonsuz rahmet denizinde hayat bulacağını O`ndan öğrendik. Kendisine bu kutlu gecede sonsuz salat ve selam olsun.

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini, O’nu ve insanlığa getirdiği en büyük hediye olan Kur’an’ı yakından tanımamıza ve çağrısı etrafında birleşmemize vesile olmasını Yüce Mevlâ’dan niyaz eder, bütün hemşerilerimin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim.” dedi.

burdur ak parti reşat petek mevlit kandil
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı