Vali Şerif Yılmaz, Ankara’da Burdurlu Hemşehrilerimizle bir araya geldi

Vali Şerif Yılmaz, ilimizle ilgili bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve Vilayetler Hizmet Birliği Olağan Genel Meclis Toplantısına katılmak üzere gittiği Ankara’da Burdurlularla kahvaltıda bir araya geldi.

Vali Şerif Yılmaz, Ankara’da Burdurlu Hemşehrilerimizle bir araya geldi
Vali Şerif Yılmaz, Ankara’da Burdurlu Hemşehrilerimizle bir araya geldi Akca Gazete
Bu içerik 124 kez okundu.

Kahvaltıda Burdurlu Hemşehrilerimiz Eczacı Mehmet Ziya Kuzucu, Sanayici Ruhi Başhelvacı ve Ebru Sanatçısı Esengül Boyacıoğlu İnalpulat’ın yer aldı.

Vali Yılmaz’la bir süre görüşerek hasbihal eden Burdurlu Kuzucu, Başhelvacı ve İnalpulat, Burdur Derneklerinin tek bir federasyon çatısı altında toplanması ile ilgili yaptıkları çalışmaları kendisiyle paylaştılar. İsminin Burdur Gönüllüleri Platformu olarak kararlaştırıldığı federasyonla ilgili önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla ilgili Vali Yılmaz'la karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Tüm Burdur derneklerinin tek bir çatı altında toplanmasının, dernekler arası koordinasyon ve birliktelikle birlikte İlimizle ilgili daha güçlü çalışmalar yapılabileceğini vurgulayan Vali Yılmaz, federasyon oluşum sürecinde yapılacak çalışmalarda bizimde üzerimize düşen ne varsa destek vereceklerini ifade etti.

Vali Yılmaz’a kendilerini dinledikleri için teşekkür eden Burdurlular Kahvaltının ardından hep birlikte 1’inci Mecliste Burdur Milletvekili olarak ilimizi temsil etmesiyle her zaman gurur duyduğumuz İstiklal Şairimizin ismini taşıyan Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesini gezdiler.

Müzeyi gezdikten sonra Kuzucu, İnalpulat ve Helvacı’ya Burdur’un tanıtımı açısından da önemli olarak değerlendirdiği federasyon oluşum çalışmalarda başarılar dileyen Vali Yılmaz, Burdurlular adında yaptıkları çalışmalar dolayısıyla kendilerine teşekkür etti.

Buluşmada ayrıca Ebru Sanatçısı Esengül Boyacıoğlu İnalpulat "Burdur Tarihi ve Anılar" isimli kitabını Vali Yılmaz'a takdim etti

burdur vali şerif yılmaz ankara ankaradaki burdurlular
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 335. sayı
Akca GAzete 335. sayı
Türkiye'de 66.4 milyon internet kullanıcısı
Türkiye'de 66.4 milyon internet kullanıcısı