Burdur Nitelikli içme suyuna kavuşuyor

Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’in önem verdiği projelerin başında gelen nitelikli içme suyu projesi hızla devam ediyor.

Burdur Nitelikli içme suyuna kavuşuyor
Burdur Nitelikli içme suyuna kavuşuyor Akca Gazete
Bu içerik 174 kez okundu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ile birlikte 10 bin metreküplük depo ve isale hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Proje kapsamında Gökpınar Mevkii’nde sondaj çalışmaları, 500 metreküplük su deposu ve terfi istasyonu ile isale hattı ve 10 bin metreküplük su deposu yapımı hızla devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ercengiz, Burdur’a nitelikli içme suyuna kavuşması için Gökpınar Mevkiinde DSİ ile ortak başlattıkları çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Başkan Ercengiz, “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ziyareti ile başlattığımız süreçte belli bir yol kat ettik. Devlet Su İşleri ile birlikte yürüttüğümüz projede Burdur Belediyesine ait 10 metreküplük su deposu yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanacak. Arıtma yumuşatma tesisi, isale hattı ve sondajların yenilenmesiyle birlikte söz verdiğimiz gibi nitelikli içme suyuna kavuşacağız. Proje ile Burdur’umuzun hem nitelikli içme suyunun hem de arıza durumlarında bize yetersiz olan su deposunun güçlendirilerek vatandaşımızın susuz kalmasının önüne geçeceğiz. Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi.

burdur burdur belediye ali orkun ercengiz nitelikli içme suyu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başarılı öğrencilere umre
Başarılı öğrencilere umre
Play-off maçları gollü başladı
Play-off maçları gollü başladı