Vali Yılmaz, Görme Engelli Hatice Ateş’in taleplerini dinledi

Vali Şerif Yılmaz, Burdur KYK İl Müdürlüğüne bağlı Safahat Öğrenci yurdunda kalan Görme Engelli Öğrenci Hatice Ateş’in talep ve isteklerini dinledi.

Vali Yılmaz, Görme Engelli Hatice Ateş’in taleplerini dinledi
Vali Yılmaz, Görme Engelli Hatice Ateş’in taleplerini dinledi Akca Gazete
Bu içerik 366 kez okundu.

Hatice Ateş’in ziyaretinde KYK İl Müdürü Sami Kala ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Hasan Güven yer aldı.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Tarih bölümü 1’inci sınıf öğrencisi olan görme engelli Hatice Ateş, ulaşım noktasında yaşadığı bazı durumları Vali Yılmaz’la paylaşarak, talep ve isteklerini kendisine iletti.

Görme Engelli Öğrenci Hatice Ateş’i dinleyen Vali Yılmaz, gerekli yardımı yapacaklarını kendisine ifade etti.

Vali Yılmaz, ziyarette yer alan İl Müdür V. Güven’e Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 24 saat süreyle engelli vatandaşlarımızın sağlık ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermesi için ilimize tahsis etmiş olduğu engelsiz ulaşım aracıyla öğrenci Hatice Ateş'e gerekli yardımın yapılması talimatını verdi.

Kendisini dinlediği için Vali Yılmaz'a teşekkür eden Görme Engelli Hatice Ateş, gösterdiği yakın ilgi ve alakası için memnuniyetini ifade etti.

Vali Yılmaz, devletimizin her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olacağını ifade ederek, yıllarca unutulmuş olan sosyal devlet olmanın gereklerinin bir bir yerine getirildiğini ifade ederek, kendisinin de her zaman engelli vatandaşlarımızın yanlarında olacağını sözlerine ekledi.

burdur vali MAKÜ görme engelli öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi