Reklamı Geç
Advert

Çocuklara ağız ve diş sağlığı eğitimi

ANTALYA'nın Kaş ilçesinde Türk Hava Kurumu (THK) Kaş Şubesi ile Diş Hekimleri Odası Antalya Şubesi tarafından okullarda ağız ve diş sağlığı eğitimi düzenlendi. THK Kaş Şubesi tarafından düzenlenen kampanyaya Diş Hekimleri Odası Antalya Şubesi'nden 7 diş hekimi gönüllü olarak katıldı. Diş hekimleri Süreyya Yıldırım Kaya, Semra Altekin, Oktay Aykut Engür, Gökhan Yıldırım, Gözde Yıldırım, Yeşim Karabay ve Eray Karabay, 5 yıldır yürütülen kampanyanın bu yılki bölümünde Kaş'a bağlı Yeşilköy Mahallesi'ndeki ilk ve ortaokullarda 570 öğrenciye eğitim verdi. Eğitimde ağız ve diş sağlığının insan yaşamındaki önemi, çürük dişlerin yol açtığı hastalıklar, ağız hastalıkları, diş fırçalama, dişleri koruma konusunda bilgi verildi ve uygulama yapıldı. Diş sorunu olan öğrencilerin muayenesi ve sorunun çözümü için yönlendirme yapıldı. Eğitim sonunda öğrencilere boyama kitabı, defter, diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. THK Kaş Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Zorlu, ″5 yıldır yürüttüğümüz kampanyada Kaş merkez ve Kalkan Mahallesi'ndeki okulların dışındaki tüm ilk ve ortaokul öğrencilerine diş sağlığı eğitimi verildi. Sağlıklı yaşam ağızdan başlar, gülen yüzler sağlıklı dişlerle güzelleşir deyişinden yola çıkarak diş sağlığının önemini kavratmaya çalışıyoruz. Hayırseverlerimiz sayesinde birer kutu diş macunu ve birer diş fırçasını kampanya boyunca her öğrenciye hediye ettik″ dedi..

Çocuklara ağız ve diş sağlığı eğitimi
Çocuklara ağız ve diş sağlığı eğitimi
Bu içerik 1156 kez okundu.
Advert
ANTALYA'nın Kaş ilçesinde Türk Hava Kurumu (THK) Kaş Şubesi ile Diş Hekimleri Odası Antalya Şubesi tarafından okullarda ağız ve diş sağlığı eğitimi düzenlendi.

THK Kaş Şubesi tarafından düzenlenen kampanyaya Diş Hekimleri Odası Antalya Şubesi'nden 7 diş hekimi gönüllü olarak katıldı. Diş hekimleri Süreyya Yıldırım Kaya, Semra Altekin, Oktay Aykut Engür, Gökhan Yıldırım, Gözde Yıldırım, Yeşim Karabay ve Eray Karabay, 5 yıldır yürütülen kampanyanın bu yılki bölümünde Kaş'a bağlı Yeşilköy Mahallesi'ndeki ilk ve ortaokullarda 570 öğrenciye eğitim verdi. Eğitimde ağız ve diş sağlığının insan yaşamındaki önemi, çürük dişlerin yol açtığı hastalıklar, ağız hastalıkları, diş fırçalama, dişleri koruma konusunda bilgi verildi ve uygulama yapıldı. Diş sorunu olan öğrencilerin muayenesi ve sorunun çözümü için yönlendirme yapıldı. Eğitim sonunda öğrencilere boyama kitabı, defter, diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

THK Kaş Şubesi Başkan Yardımcısı Mehmet Zorlu, ″5 yıldır yürüttüğümüz kampanyada Kaş merkez ve Kalkan Mahallesi'ndeki okulların dışındaki tüm ilk ve ortaokul öğrencilerine diş sağlığı eğitimi verildi. Sağlıklı yaşam ağızdan başlar, gülen yüzler sağlıklı dişlerle güzelleşir deyişinden yola çıkarak diş sağlığının önemini kavratmaya çalışıyoruz. Hayırseverlerimiz sayesinde birer kutu diş macunu ve birer diş fırçasını kampanya boyunca her öğrenciye hediye ettik″ dedi.


Kaynak: DHA
Çocuklara ağız ve diş sağlığı eğitimi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı