Reklamı Geç
Advert

Bucak Kaymakamlığı Karla mücadele toplantısı yapıldı

Bucak Kaymakamlığınca kış döneminde mevsim şartlarının ağır geçmesi göz önüne alınarak, bölgede ihtiyaç duyulan ve eksiklik hissedilen konular hakkında gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla "Kışa Hazırlık ve Karla Mücadele" toplantısı yapıldı.

Bucak Kaymakamlığı Karla mücadele toplantısı yapıldı
Bucak Kaymakamlığı Karla mücadele toplantısı yapıldı Akca Gazete
Bu içerik 384 kez okundu.
Advert

İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin in  başkanlık ettiği toplantıya Karayolları 134.Şube Sefi  İsmail Baykal Belediye Başkan Yardımcımız Ferruh Kanık   ve  İlgili kamu kurum müdürleri katıldı. İlçemizin  önemli bir noktada olduğunu belirten İlçe Kaymakamı  Yalçın Sezgin , kış döneminde trafik güvenliğinin yanı sıra vatandaşların can ve mal güvenliğine de büyük önem verdiklerini söyledi. Kasım ayı itibariyle kış şartlarının oluşmaya başladığını bildiren Sezgin alınacak tedbirlerle alakalı ilgili kurum ve kuruluşlara çeşitli görevler düştüğünü kaydetti.

Kar yağışlarının başlaması ile birlikte yolların kapanması, buzlanması ve güvenli trafik akışını tehlikeye sokacak olayların yaşanmaması için tedbirlerin önceden alınması gerektiğine vurgu yapan Sezgin "Karla mücadele varsa, ilgili kurum yetkililerinin ve görevlilerin mesai mefhumu gözetmemesi gerekir. Yoğun kış döneminde, trafiğin güvenli bir şekilde sağlanmasına büyük önem vermeliyiz. İlgili kurum ve kuruluşlarımızla yapılan hazırlıkları yeniden gözden geçirmek ve koordinasyonu gerektiren hususlar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldik" diye konuştu.

Vatandaşların ulaşım ve seyahatlerini daha rahat yapabilmesi  köylerimizden taşımalı eğitimle  ilçemize gelen öğrenciler ile okul çevresinde  her türlü güvenliğin sağlanarak aksamaya meydan verilmemesini ve bu konu hakkında ilgili kurum ve kuruluşların hassas davranmalarını isteyen Sezgin  toplantı esnasında yaptığı konuşmada; şehir merkezindeki ani yağışlarda trafiği rahatlatma adına  ana hartellerde park halinde bulunan araçların kaldırılmasının  gereken müdahalenin hiçbir gecikmeye mahal vermeden yapılmasını vurguladı.İlçemizin bir bütün halinde Karayolları,Belediye ve Özel İdare ekipleri ile koordineli olarak ivedilikle hareket ederek çalışmaların tamamlanmasını istedi Birim müdürlerinin dilek ve temennileri ile  toplantıya son verildi.

bucak kar mücadele toplantı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı