Türkiye'de 66.4 milyon internet kullanıcısı

LENOVO Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya, Türkiye'de internet kullanıcı sayısının 66.4 milyona, mobil internet kullanıcı sayısının ise 55.3 milyona ulaştığını söyledi.

Türkiye'de 66.4 milyon internet kullanıcısı
Türkiye'de 66.4 milyon internet kullanıcısı Akca Gazete
Bu içerik 586 kez okundu.

Bilgisayar üreticisi, akıllı telefon pazarında hızla büyüyen Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya, Antalya'da bir otelde gazetecilerle bir araya geldi. Teknoloji konusunda dünyadaki son gelişmelerin paylaşıldığı bilgilendirme toplantısında, internet kullanımında Türkiye'nin dünya üzerindeki yeri konuşuldu.

 

Aysun Karabıyık Sarıkaya, Türkiye'de internet kullanıcı sayısının 66.4 milyona, mobil internet kullanıcı sayısının ise 55.3 milyona ulaştığını söyledi. Sarıkaya, "İnternet kullanımında kadın- erkek dağılımı birbirine yakın seviyede. Fakat gençlerin önde olduğu görülüyor. Sosyal medyadaki rakamlar da oldukça çarpıcı. Facebook'ta 44 milyon aylık kullanıcı, twitter'da 13.5 milyon aylık kullanıcı rakamlarına ulaşmış durumda. Instagram ise son aylarda gitgide yükselen bir trendle 31 milyonluk kullanıcı sayısına ulaştı" dedi.

 

Lenovo markası adı altında üretilen son ürünlerin de tanıtımını yapan Sarıkaya, Lenovo'nın 46 milyon dolar cirosu olan, 58 bin çalışanıyla 160'tan fazla ülkede faaliyet gösteren global bir teknoloji devi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

 

"Ülkemizde en çok tercih edilen bilgisayar markası olan Lenovo, 2016 yılını yüzde 21'lik oranla Türkiye dizüstü bilgisayar pazarının lideri olarak kapattı. Diğer yandan 2015'ten 2016'ya kadar gelirlerimizdeki yüzde 61'lik artışla da pazarın çok üstünde büyüme gösterdik. 2017 yılında da büyümemizi sürdürüyoruz ve 2018 yılı için de hedeflerimizi aynı şekilde yine büyük tutuyoruz."

 

Toplantı sonunda 8 askeri teste tabi tutulan ThinkPad serisi disüstü bilgisayar tanıtıldı.

türkiye internet lenova
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü