İŞADAMI CADIL, ÖĞRENCİLERE KARİYER HAYATINI ANLATTI

İŞADAMI CADIL,  ÖĞRENCİLERE KARİYER HAYATINI ANLATTI
İŞADAMI CADIL,  ÖĞRENCİLERE KARİYER HAYATINI ANLATTI Akca Gazete
Bu içerik 722 kez okundu.

Bucak Adnan Menderes Ortaokulu’nda 1. Kariyer Günleri kapsamında 3.sü düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl katıldı. Bugün saat 10.30’da düzenlenen konferans öncesi İşadamı Mehmet Cadıl, geleneksel simit dağıtımını ortaokul ve ilkokul öğrencilerine yönelik yaptı. Fabrikanın idari personeli ve yakın arkadaşları ile birlikte programa katılan Cadıl, bahçede öğrencilere simit dağıttı.

Daha sonra okulun idari personeli ve öğretmenlerle kahvaltı yapan Cadıl, burada da öğretmenlerle hayat tecrübelerini paylaştı, başarılı olmasında payı olan ilkelerini anlattı. Okul Müdürü Güner Sofoğlu, İşadamı Cadıl’a davetlerini kırmayıp konferansa katıldığı için teşekkür etti.

Daha sonra konferansa geçildi. Konferansın açılış konuşmasını yapan Okul müdürü Güner Sofoğlu, öğrencilerden konuşmalardan istifade etmelerini istedi, kendileri için geleceğe yön verecek cümleler çıkarmalarını diledi

Adnan Menderes Ortaokulu’nda düzenlenen Kariyer günlerinin üçüncü konuğu olan İşadamı Mehmet Cadıl, “Fakir olmak ayıp değil fakirlikten kurtulmamak ayıp” diyerek herkesin kendine özgü kurduğu sistem ve hedefleri sayesinde başarılı olabileceğini söyledi.

Hedeflere ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini anlatan Cadıl kendisine koyduğu hedefler ve hedeflere ulaşmak için neler yaptığı hakkında konuştu. Tutumlu olmanın öneminden bahseden İşadamı Mehmet Cadıl tutumlu olmanın bir kişinin hayatına neler katabileceğini anlattı.

Sosyal olmanın ve sevilen sayılan biri olmanın değerini anlatan Mehmet Cadıl saygılı olmanın en erdemli davranışlardan biri olduğunu söyledi. Anne babanın duasını almanın kendisine verdiği imkânlar hakkında konuşan Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl, işadamı olmasında aldığı duaların etkili olduğunu söyledi. Sunumunu okulun Bilgisayar Öğretmeni Cenap Ceylan’ın yaptığı programda öğrenciler İşadamı Cadıl’a kendisi ve işi hakkında merak ettikleri soruları yöneltti, Cadıl da öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Konuşma sonunda işadamı Mehmet Cadıl’a Okul Müdürü Güner Sofoğlu tarafından çiçek ve plaket verildi.

bucak mehmet cadıl kariyer adnan menderes ortaokulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
14 yıldır bekleme listesindeydi, gazetecinin böbreğiyle yaşam buldu
El temizliğinin önemi
El temizliğinin önemi