Şampiyonluk nar bahçesinden geldi

ANTALYALI sporcu Ayşe Taş, Serik ilçesinde nar toplayıp kasaları taşıyarak hazırlandığı Uluslararası Antalya Açık Muay Thai Kupası'nda şampiyon oldu. Avrupa Muay Thai Federasyonu (EMF) ile Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Açık Muay Thai Kupası, Antalya Spor Salonu'nda yapıldı. Türkiye, İran, Irak, Ukrayna ve Polonya'nın da yer aldığı kupa mücadelesine 15 ülkeden 495 sporcu katıldı. Şampiyonada Türkiye'yi temsil eden Ayşe Taş, +71 kiloda ringe çıktı. Finalde İranlı rakibini 15'inci saniyede nakavt ederek birincilik kazanan Ayşe Taş, başarısını Serik ilçesinde nar toplamaya borçlu olduğunu söyledi. Ailesine bakmakla yükümlü olduğunu, yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle nar topladığını, 10 TL fazla yevmiye almak için de erkeklerle birlikte nar kasaları taşıdığını söyleyen Ayşe Taş, yetkililere de sitem etti. 2015 yılında Türkiye şampiyonu olarak gittiği Tayland'da dünya 4'üncüsü, 2016'da Avrupa Muay Thai ikincisi, 2017 yılında ise Avrupa Muay Thai şampiyonu olduğunu hatırlatan Ayşe Taş, “3 yıllık spor hayatımda 3 kez milli takımda forma giydim. Her yıl giymeye de devam edeceğim. Kendimle gurur duyuyorum. Son şampiyonada bayrağımızı göndere kaldırdım ve çok güzel bir duygu yaşadım. Şu an salonum yok. Antrenörümle park ve bahçelerde idman yaptım. Bunu zor şartlarda başardım. Herkese 'İstiklal Marşımızı okutacağım' dedim ve sözümü tuttum. Şimdi sırada Dünya Şampiyonluğu var″ diye konuştu..

Şampiyonluk nar bahçesinden geldi
Şampiyonluk nar bahçesinden geldi
Bu içerik 497 kez okundu.

ANTALYALI sporcu Ayşe Taş, Serik ilçesinde nar toplayıp kasaları taşıyarak hazırlandığı Uluslararası Antalya Açık Muay Thai Kupası'nda şampiyon oldu.

 

Avrupa Muay Thai Federasyonu (EMF) ile Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Açık Muay Thai Kupası, Antalya Spor Salonu'nda yapıldı. Türkiye, İran, Irak, Ukrayna ve Polonya'nın da yer aldığı kupa mücadelesine 15 ülkeden 495 sporcu katıldı.

Şampiyonada Türkiye'yi temsil eden Ayşe Taş, +71 kiloda ringe çıktı. Finalde İranlı rakibini 15'inci saniyede nakavt ederek birincilik kazanan Ayşe Taş, başarısını Serik ilçesinde nar toplamaya borçlu olduğunu söyledi. Ailesine bakmakla yükümlü olduğunu, yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle nar topladığını, 10 TL fazla yevmiye almak için de erkeklerle birlikte nar kasaları taşıdığını söyleyen Ayşe Taş, yetkililere de sitem etti.

2015 yılında Türkiye şampiyonu olarak gittiği Tayland'da dünya 4'üncüsü, 2016'da Avrupa Muay Thai ikincisi, 2017 yılında ise Avrupa Muay Thai şampiyonu olduğunu hatırlatan Ayşe Taş, “3 yıllık spor hayatımda 3 kez milli takımda forma giydim. Her yıl giymeye de devam edeceğim. Kendimle gurur duyuyorum. Son şampiyonada bayrağımızı göndere kaldırdım ve çok güzel bir duygu yaşadım. Şu an salonum yok. Antrenörümle park ve bahçelerde idman yaptım. Bunu zor şartlarda başardım. Herkese 'İstiklal Marşımızı okutacağım' dedim ve sözümü tuttum. Şimdi sırada Dünya Şampiyonluğu var″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Şampiyonluk nar bahçesinden geldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü