Camide işaret diliyle hutbe

BURDUR Ulu Cami'de cuma hutbesi işaret diline çevrilerek işitme engelliler için yayınlanıyor. Burdur'daki Ulu Cami'de, işitme engelliler için işaret diliyle cuma hutbesi yayınlanmaya başladı. İl Müftülüğü yetkilileri tarafından edinilen video görüntüleri cami içerisinde kurulan sistemde televizyon ekranından engelliler için yayınlanıyor. İl Müftüsü Hıdır Bayrak, ″Cuma günleri tüm kardeşlerimizin hutbeyi dinlemelerinin yanında işitme engelli kardeşlerimizin de hutbeyi dinlemelerini arzu ediyoruz. İşitme engelli kardeşlerimiz için Diyanet İşleri Başkanlığımızın cuma namazından önce hazırlamış olduğu hutbeleri indirip, kurduğumuz sistemle ekrandan engelli kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Ulu Cami'de cuma günlerinde işitme engelli kardeşlerimiz hutbeyi rahatlıkla takip edebiliyor″ dedi. Uygulamanın ara vermeden her cuma işitme engelliler için devam edeceğini anlatan Bayrak, ″İşitme engelli kardeşlerimizi ihmal edemeyiz. Onlar da toplumumuzun içerisindedir. Bu engelliliği ortadan kaldıracak çalışmalar ilgililere düşmektedir. Cuma günleri böyle bir faaliyetin yapılması bizim için de sevindirici olmuştur. İstifade edileceğini ümit ediyorum″ diye konuştu..

Camide işaret diliyle hutbe
Camide işaret diliyle hutbe
Bu içerik 447 kez okundu.

BURDUR Ulu Cami'de cuma hutbesi işaret diline çevrilerek işitme engelliler için yayınlanıyor.

 

Burdur'daki Ulu Cami'de, işitme engelliler için işaret diliyle cuma hutbesi yayınlanmaya başladı. İl Müftülüğü yetkilileri tarafından edinilen video görüntüleri cami içerisinde kurulan sistemde televizyon ekranından engelliler için yayınlanıyor.

İl Müftüsü Hıdır Bayrak, ″Cuma günleri tüm kardeşlerimizin hutbeyi dinlemelerinin yanında işitme engelli kardeşlerimizin de hutbeyi dinlemelerini arzu ediyoruz. İşitme engelli kardeşlerimiz için Diyanet İşleri Başkanlığımızın cuma namazından önce hazırlamış olduğu hutbeleri indirip, kurduğumuz sistemle ekrandan engelli kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Ulu Cami'de cuma günlerinde işitme engelli kardeşlerimiz hutbeyi rahatlıkla takip edebiliyor″ dedi.

Uygulamanın ara vermeden her cuma işitme engelliler için devam edeceğini anlatan Bayrak, ″İşitme engelli kardeşlerimizi ihmal edemeyiz. Onlar da toplumumuzun içerisindedir. Bu engelliliği ortadan kaldıracak çalışmalar ilgililere düşmektedir. Cuma günleri böyle bir faaliyetin yapılması bizim için de sevindirici olmuştur. İstifade edileceğini ümit ediyorum″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Camide işaret diliyle hutbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 387. Sayı
Akca Gazete 387. Sayı
Nöral terapi birçok hastalıkta kullanılıyor
Nöral terapi birçok hastalıkta kullanılıyor