Velilerden öğretmenin tayinine tepki

ISPARTA Fevzi Paşa İlkokulu'nda kızlar tuvaletine girip, kız öğrencilerin eteğini kaldıran 3 erkek öğrencisine tokat attığı gerekçesiyle velilerin şikayeti üzerine soruşturma başlatılan öğretmen Eğirdir ilçesine tayin edildi. Duruma tepki gösteren diğer öğrenci velileri ise tayinin durdurulmasını istedi. Isparta Fevzi Paşa İlkokulu'nda 3 hafta önce yaşanan olayda, 43 yıllık öğretmen B.Ö., kızlar tuvaletine girerek kız arkadaşlarının eteğini kaldırdığı iddia edilen 3 erkek öğrenciyi tokatladı. Bunun üzerine erkek öğrencilerin velileri öğretmeni okul yönetimine ve Valiliğe şikayet etti. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın ardından öğretmen B.Ö., Eğirdir ilçesindeki Bağlarbaşı Okulu'na gönderildi. ″ÖĞRETMENİMİZİ İSTİYORUZ″ Öğretmenin başka okula görevlendirilmesi diğer öğrenci velilerinin tepkisine neden oldu. 3A sınıfı velileri tayininin durdurulması için çalışma başlattı. Sınıf annesi İlknur Sevinç, şikayetçi olan velilere karşılık, 19 velinin bu görevlendirmenin iptalini istediğini söyledi. Mücadeleyi bırakmayacaklarını aktaran Sevinç, ″Valiliğe gidip olayı abartarak anlatmışlar. Milli eğitim soruşturma başlattı. Akabinde de hemen öğretmenimiz başka yere gönderilmiş. Biz öğretmenimizden çok memnunuz. Gitmesini istemiyoruz. Çocuklarımız çok memnun. Şikayette bulunan veliler bile şu anda çok pişman. Şikayetlerini geri almaya razılar″ dedi. ÇOCUKLARIMIZI GÖNDERMEYİZ Velilerden Ali İhsan Dede de ″Torunumu 'Eti senin kemiği benim' diyerek öğretmenimize teslim ettik. Böyle bir anlayışla teslim eden milletiz, velileriz. Öğretmenimizi ailemizin büyüğü olarak kabul ediyoruz. Çocuklarımızı terbiye etmek istemesi gayet doğal. Bu görevlendirme durdurulmazsa veliler olarak çocuklarımızı okula göndermemeyi düşünüyoruz. Bu yanlış karardan bir an önce vazgeçilmelidir″ diye konuştu..

Velilerden öğretmenin tayinine tepki
Velilerden öğretmenin tayinine tepki
Bu içerik 663 kez okundu.

ISPARTA Fevzi Paşa İlkokulu'nda kızlar tuvaletine girip, kız öğrencilerin eteğini kaldıran 3 erkek öğrencisine tokat attığı gerekçesiyle velilerin şikayeti üzerine soruşturma başlatılan öğretmen Eğirdir ilçesine tayin edildi. Duruma tepki gösteren diğer öğrenci velileri ise tayinin durdurulmasını istedi.

 

Isparta Fevzi Paşa İlkokulu'nda 3 hafta önce yaşanan olayda, 43 yıllık öğretmen B.Ö., kızlar tuvaletine girerek kız arkadaşlarının eteğini kaldırdığı iddia edilen 3 erkek öğrenciyi tokatladı. Bunun üzerine erkek öğrencilerin velileri öğretmeni okul yönetimine ve Valiliğe şikayet etti. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın ardından öğretmen B.Ö., Eğirdir ilçesindeki Bağlarbaşı Okulu'na gönderildi.

″ÖĞRETMENİMİZİ İSTİYORUZ″

Öğretmenin başka okula görevlendirilmesi diğer öğrenci velilerinin tepkisine neden oldu. 3A sınıfı velileri tayininin durdurulması için çalışma başlattı. Sınıf annesi İlknur Sevinç, şikayetçi olan velilere karşılık, 19 velinin bu görevlendirmenin iptalini istediğini söyledi. Mücadeleyi bırakmayacaklarını aktaran Sevinç, ″Valiliğe gidip olayı abartarak anlatmışlar. Milli eğitim soruşturma başlattı. Akabinde de hemen öğretmenimiz başka yere gönderilmiş. Biz öğretmenimizden çok memnunuz. Gitmesini istemiyoruz. Çocuklarımız çok memnun. Şikayette bulunan veliler bile şu anda çok pişman. Şikayetlerini geri almaya razılar″ dedi.

ÇOCUKLARIMIZI GÖNDERMEYİZ

Velilerden Ali İhsan Dede de ″Torunumu 'Eti senin kemiği benim' diyerek öğretmenimize teslim ettik. Böyle bir anlayışla teslim eden milletiz, velileriz. Öğretmenimizi ailemizin büyüğü olarak kabul ediyoruz. Çocuklarımızı terbiye etmek istemesi gayet doğal. Bu görevlendirme durdurulmazsa veliler olarak çocuklarımızı okula göndermemeyi düşünüyoruz. Bu yanlış karardan bir an önce vazgeçilmelidir″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Velilerden öğretmenin tayinine tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 385. Sayı
Akca Gazete 385. Sayı
Eşini tabancayla vuran emekli polis memuru tutuklandı
Eşini tabancayla vuran emekli polis memuru tutuklandı