Pansiyonunda Kalan Öğrenciler İçin Etkinlik

Pansiyonunda Kalan Öğrenciler İçin Etkinlik
Pansiyonunda Kalan Öğrenciler İçin Etkinlik Akca Gazete
Bu içerik 300 kez okundu.

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nin pansiyonunda kalan ve Bucak’taki çeşitli liselerde öğrenim gören lise öğrencileri için dün akşam okulun konferans salonunda etkinlik düzenlendi. Başka şehirde yaşayan öğrencilerin ailelerinden uzakta yalnızlık çekmemeleri amacıyla organize edilen dün akşam saat 20.00’da başlayan ve akşam boyu devam eden eğlence programı öncesi öğrencilere eski geleneklerin yaşatılması amacıyla lokum ve bisküvi ikram edildi.

Okulda motivasyonu arttırıcı sosyal etkinlikler kapsamında düzenlenen eğlence programında konuşan Okulun Banisi Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Mehmet Cadıl, öğrencilere derslerini iyi takip etmeleri ve etkin çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Düzenli ve çok çalışmanın beraberinde başarı getireceğini aktaran İşadamı Cadıl, tutumlu ve ahlaklı olmanın öneminden de bahsetti. Mehmet Cadıl, öğrencilere lise çağında edinilen arkadaşlıkların ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak; “Kötü sistem yoktur, kötü arkadaş vardır” dedi.

Etkinliğe katılan pansiyon öğrencileri de birlik ve beraberliği arttırmayı amaçlayan bu etkinliklerden son derece memnun kaldıklarını ifade ederek İşadamı Mehmet Cadıl’ın okulun pansiyonunda kalan öğrencilerin aile hasretini azaltmayı amaçladığını ve etkili olduğunu aktardılar. Öğrenciler İşadamı Cadıl’a düzenlediği etkinliklerden dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Programa katılan Okulun Banisi İşadamı Mehmet Cadıl ve yakın arkadaşları zeybek oynadı. Ardından öğrenciler Mahalli Sanatçı Mehmet Şencan’ın söylediği türkülerle ve müzik eşliğinde akşam boyunca hem eğlendi hem arkadaşları ile birlikte güzel vakit geçirdi. Öğrenciler zaman zaman türkülere eşlik etti, arkadaşları ile birlikte oyun havalarında coştu. Oyun havalarında Okulun Banisi İşadamı Mehmet Cadıl da öğrencilere eşlik etti.

burdur bucak mehmet cadıl anadolu lisesi mehmet cadıl öğrenci etkinlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Bedelli askerler yemin etti
Bedelli askerler yemin etti