Gölcük Tabiat Parkına yeni yol

MİLLİ Parklar Burdur Bölge Müdürlüğü, Gölcük Tabiat Parkı'na ulaşım için yeni yol yaptı. Milli Parklar Burdur Bölge Müdürlüğü, Dere Mahallesi-Gölcük Tabiat Parkı'na yeni ulaşım yolu açtı. Daha önce şehir merkezinden 11 kilometrelik yolla ulaşılan milli parka yeni yolun açılmasıyla mesafe 6 kilometreye düştü. 6 kilometrelik dağ yolunun bir bölümüne kilit parke taşı, bir bölümüne de stabil asfalt döküldü. Dere Mahallesi Muhtarı Hilmi Selami Korkmaz, Gölcük yolunun çok fazla bilinirliği olmadığını söyledi. Bilenlerin de bozuk olduğu düşüncesiyle tercih etmediğini belirten Korkmaz, ″Milli Parklar Bölge Müdürlüğü bu yolda çalışma yaptı. Sele karşı önlemler alındı. Yolda kilit parke taşı ve stabilize asfalt çalışması yapıldı. Sadece Isparta Belediyesi sınırlarında küçük bir bölgemiz kaldı. Yol çok düzgün. Araçla rahatlıkla gidilebilecek durumda. Yoldan Gölcük'e 5-6 kilometrede ulaşabiliyorsunuz. Yürüme mesafesinde. Yol yapıldıktan sonra gelip-gidişler çok arttı. Bu hizmetten ötürü teşekkür ediyoruz″ dedi..

Gölcük Tabiat Parkına yeni yol
Gölcük Tabiat Parkına yeni yol
Bu içerik 320 kez okundu.

MİLLİ Parklar Burdur Bölge Müdürlüğü, Gölcük Tabiat Parkı'na ulaşım için yeni yol yaptı.

 

Milli Parklar Burdur Bölge Müdürlüğü, Dere Mahallesi-Gölcük Tabiat Parkı'na yeni ulaşım yolu açtı. Daha önce şehir merkezinden 11 kilometrelik yolla ulaşılan milli parka yeni yolun açılmasıyla mesafe 6 kilometreye düştü. 6 kilometrelik dağ yolunun bir bölümüne kilit parke taşı, bir bölümüne de stabil asfalt döküldü.

Dere Mahallesi Muhtarı Hilmi Selami Korkmaz, Gölcük yolunun çok fazla bilinirliği olmadığını söyledi. Bilenlerin de bozuk olduğu düşüncesiyle tercih etmediğini belirten Korkmaz, ″Milli Parklar Bölge Müdürlüğü bu yolda çalışma yaptı. Sele karşı önlemler alındı. Yolda kilit parke taşı ve stabilize asfalt çalışması yapıldı. Sadece Isparta Belediyesi sınırlarında küçük bir bölgemiz kaldı. Yol çok düzgün. Araçla rahatlıkla gidilebilecek durumda. Yoldan Gölcük'e 5-6 kilometrede ulaşabiliyorsunuz. Yürüme mesafesinde. Yol yapıldıktan sonra gelip-gidişler çok arttı. Bu hizmetten ötürü teşekkür ediyoruz″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Gölcük Tabiat Parkına yeni yol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü