Yaralı şahin ve doğan tedaviye alındı

ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde ormanlık alandan ateşli silahla yaralı halde bulunan şahin ve doğan, Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nde tedaviye alındı. Kumluca'da vatandaşlar tarafından ormanlık alanda yaralı halde bulunan şahin ile Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri tarafından bulunan doğan, tedavi için Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne teslim edildi. Ateşli silahla yaralandığı belirlenen hayvanlar, veteriner hekim Sinan Ulusoy tarafından tedavi edildi. Şahin ve doğan daha sonra Sarnıç Tepesi'ndeki Kumluca Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde korumaya alındı. Veteriner hekim Sinan Ulusoy, son günlerde yaralı hayvan vakalarının arttığına işaret etti. Vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyaran Ulusoy, ″Bazı hayvanların nesli tükenme tehlikesi altında. Bu sebeple avcılarımızın avlanırken daha dikkatli davranmaları lazım. Bu hayvanların eti tüketilebilecek türden değil. Bu yüzden vurulmaması gerekir″ dedi..

Yaralı şahin ve doğan tedaviye alındı
Yaralı şahin ve doğan tedaviye alındı
Bu içerik 710 kez okundu.

ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde ormanlık alandan ateşli silahla yaralı halde bulunan şahin ve doğan, Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nde tedaviye alındı.
Kumluca'da vatandaşlar tarafından ormanlık alanda yaralı halde bulunan şahin ile Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri tarafından bulunan doğan, tedavi için Kumluca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne teslim edildi. Ateşli silahla yaralandığı belirlenen hayvanlar, veteriner hekim Sinan Ulusoy tarafından tedavi edildi. Şahin ve doğan daha sonra Sarnıç Tepesi'ndeki Kumluca Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde korumaya alındı.
Veteriner hekim Sinan Ulusoy, son günlerde yaralı hayvan vakalarının arttığına işaret etti. Vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyaran Ulusoy, ″Bazı hayvanların nesli tükenme tehlikesi altında. Bu sebeple avcılarımızın avlanırken daha dikkatli davranmaları lazım. Bu hayvanların eti tüketilebilecek türden değil. Bu yüzden vurulmaması gerekir″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Yaralı şahin ve doğan tedaviye alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Bedelli askerler yemin etti
Bedelli askerler yemin etti