Burdur Yöresel Ürünleri TBMM'de

Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, bütçe görüşmeleri yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Burdur’a has yöresel lezzetleri ikramda bulundu.

Burdur Yöresel Ürünleri TBMM'de
Burdur Yöresel Ürünleri TBMM'de Akca Gazete
Bu içerik 280 kez okundu.

Meclis koridorlarında Burdur’a özel ceviz ezmesi ve Bucak salebi ikram eden Milletvekili Özçelik’in bu jesti, milletvekillerini ve TBMM personelini memnun etti.

Yöresel Ürünlerin tanıtımına önem verdiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Türkiye’deki salep üretiminin büyük bölümü Bucak ilçemizden karşılanıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yıllardır gelen tüm konuklarına  Bucak salebi ikram ettiğini belirtmişti. Yoğun geçen bütçe görüşmelerinde milletvekillerimize, Bakanlarımıza ve TBMM personeline hem Bucak salebi hem de ceviz ezmesi ve haşhaşlı kıtır ikram ederek daha dinç kalmalarını ve yöremizin özgü lezzetlerini bir kez daha tatmalarını istedik. Burdur’umuzun yöresel ürünlerinin tanıtımına önem vererek marka haline getirmemiz gerekiyor. Ürünlerimizin tanıtımına destek vermeye çalışıyoruz.” Dedi.

TBMM’de gerçekleşen salep dağıtımına Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik’in yanı sıra AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, İl Gençlik Kolları Başkanı Belkıs Can, Çavdır Belediye Başkanı Mustafa Uysal ve Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz, İl Genel Meclis Üyesi Osman Karakaya, Pankobirlik Başkanı Nasuh Eroğuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. 

burdur TBMM yöresel ürün bayram özçelik ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca GAzete 377. Sayı
Akca GAzete 377. Sayı
Antalya siste griye büründü
Antalya siste griye büründü