TKDK IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına Çıktı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu ve aynı zamanda AB fonlarının dağıtımından sorumlu olan; Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 21 Aralık 2017 tarihinde uzun süredir beklenen IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Yatırımcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak mali desteğin kaynağı AB ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla oluşturulan IPARD Programı fonundan oluşan ve aynı zamanda "Kamu Kaynağı" olarak da adlandırılan bu destek tutarı geri ödemesiz olarak yatırımcılara kullandırılacaktır.

TKDK IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına Çıktı
TKDK IPARD II Programı Üçüncü Başvuru Çağrı İlanına Çıktı Akca Gazete
Bu içerik 584 kez okundu.

Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ile “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbirlerinden başvurular kabul edilecektir. IPARD II'nin "Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar Tedbiri"ndeki süt, kırmızı et, kanatlı eti ve yumurta üretimi sektörlerine yönelik sunulacak projelerin toplam yatırım tutarının uygun harcama kalemleri için 164 milyon 706 bin euro destek bütçesi ayrılmıştır.

"Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesi ve İş Geliştirme Tedbiri"ndeki bitkisel üretim, arıcılık üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi, zanaatkarlık ve katma değerli ürün işletmeleri, kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları ile yenilenebilir enerji yatırımlarına yönelik sunulacak projelere ise 87 milyon 239 bin euro hibe sağlanacaktır.

Gerek sahip olduğu tarım ve hayvancılık potansiyeliyle ülkemizin lokomotifi konumunda bulunan Burdur çiftçisinin, gerekse içinde bulundurduğu Salda Gölü, Karacaören Barajı, Sagalassos ve Kibyra Antik Kentleri ile Lisinia Doğal Yaşam Merkezi gibi tarihi ve doğal güzelliklerle iç içe yaşama şansına sahip olan Burdurlu vatandaşların ve yatırımcıların ise bu hibelerden yararlanabilmesi için elini çabuk tutması gerekiyor. Bu bağlamda, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302) tedbiri için; 12.02.2018 Pazartesi günü saat 09:00’dan itibaren online sistem üzerinden gerçekleştirilecek başvurular 12.03.2018 Pazartesi günü saat 21:00’a kadar, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) tedbiri için; 01.03.2018 Perşembe günü saat 09:00’dan itibaren online sistem üzerinden gerçekleştirilecek başvurular ise 02.04.2018 Pazartesi günü saat 21:00’a kadar yapılabilecektir.

Online sistem üzerinden yapılan başvurulara ait dosyaların, Burdur İl Koordinatörlüğü Konak Mah. Güzelleştirme Cad. No:14 adresine son teslim tarihine kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Proje dosyalarının son teslim tarihleri ise Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302) tedbiri için 15.03.2018 Perşembe günü saat 18:00, Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) tedbiri için 05.04.2018 Perşembe günü saat 18:00’dır.

Başvurular hakkında detaylı bilgilere ve başvuru kurallarını içeren Başvuru Çağrı Rehberine (Versiyon 3.0) TKDK resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) ulaşılabilmektedir.

Tüm vatandaşlarımızı hibe desteği alabilecekleri sektörler hakkında bilgi alabilmeleri için ve aynı zamanda açılan başvuru çağrı döneminde proje sunmak üzere TKDK Burdur İl Koordinatörlüğüne bekliyoruz.

burdur TKDK ÇAĞRI DESTEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu