Minikler pizza yaptı

AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı ilçesinde ana sınıfı öğrencileri pizzacıda hamur açarak pizza yaptı. Sandıklı Hatice Turan Anaokulu'nun 5 yaş grubu 20 öğrencisi, öğretmenleri Merve Dağlı gözetiminde ilçedeki bir pizzacıyı ziyaret etti. Minik öğrenciler burada önlük ve aşçı kepi giyerek hamur açıp pizza yaptı. Kendi hazırladıkları pizzaları yiyen öğrencilere, pizza hazırlama esnasında taktıkları önlük ve aşçı kepi hediye edilirken 'Minik Usta Sertifikası' verildi. Ana sınıfı öğretmeni Merve Dağlı, ″Çocukların olayları, düşünceleri daha somut yaşayarak, yaparak öğrenmeleri için pizzacıya alan gezisi düzenledik. Çocukların da mutlu olacağını düşündük. Yine el becerilerinin gelişeceğini düşündük″ dedi. İlçedeki bütün ana sınıfı öğrencilerine yardımcı olmaya çalıştıklarını söyleyen işyeri çalışanı Gökhan Keskin, ″Amacımız çocukların eğlenmesi, mutlu olması. Kendi yaptıkları pizzaları kendileri yiyor. Çocuklar mutlu oldukça bizi ayrı mutlu ediyor. Her şey çocuklar için″ diye konuştu..

Minikler pizza yaptı
Minikler pizza yaptı
Bu içerik 182 kez okundu.

AFYONKARAHİSAR'ın Sandıklı ilçesinde ana sınıfı öğrencileri pizzacıda hamur açarak pizza yaptı.
Sandıklı Hatice Turan Anaokulu'nun 5 yaş grubu 20 öğrencisi, öğretmenleri Merve Dağlı gözetiminde ilçedeki bir pizzacıyı ziyaret etti. Minik öğrenciler burada önlük ve aşçı kepi giyerek hamur açıp pizza yaptı. Kendi hazırladıkları pizzaları yiyen öğrencilere, pizza hazırlama esnasında taktıkları önlük ve aşçı kepi hediye edilirken 'Minik Usta Sertifikası' verildi.
Ana sınıfı öğretmeni Merve Dağlı, ″Çocukların olayları, düşünceleri daha somut yaşayarak, yaparak öğrenmeleri için pizzacıya alan gezisi düzenledik. Çocukların da mutlu olacağını düşündük. Yine el becerilerinin gelişeceğini düşündük″ dedi.
İlçedeki bütün ana sınıfı öğrencilerine yardımcı olmaya çalıştıklarını söyleyen işyeri çalışanı Gökhan Keskin, ″Amacımız çocukların eğlenmesi, mutlu olması. Kendi yaptıkları pizzaları kendileri yiyor. Çocuklar mutlu oldukça bizi ayrı mutlu ediyor. Her şey çocuklar için″ diye konuştu.

 

 

 


Kaynak: DHA

Minikler pizza yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 361. sayı
Akca Gazete 361. sayı
Uzmanından bayramda beslenme önerileri
Uzmanından bayramda beslenme önerileri