Sürü yönetimi elemanı kursu açıldı

ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde sürü yönetimi elemanı kursu açıldı. Korkuteli Sevim- Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık Korkuteli Müdürlüğü işbirliğiyle Yelten Mahallesi'nde sürü yönetimi elemanı kursu düzenlendi. Veteriner hekim Kudret Burak Uzun tarafından verilen kursa 70 kişi katıldı. Kursta koyun ağılı ve keçi barınağı kurabilme, koyun ve keçi ırkını seçebilme, küçükbaş hayvanları besleme ve bakımını yapabilme, bulaşıcı ve yetiştirme hastalıklarına karşı koruyabilme eğitimleri verilecek. Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, ″Açılan profesyonel sürü yöneticisi, halk arasında çobanlık denen mesleği profesyonel, sertifikalı hale getirmiş oluyoruz. Korkuteli tarım ve hayvancılık ağırlıklı bir ilçe. Açılan kursla daha teknik daha profesyonel sürü yönetimi elemanı yetiştirmiş olduk. Artık bu işin, sürü yönetiminin anneden, babadan, deden kalma usullerle değil, çok bilinçli bir şekilde yapılması gerçeği ortaya çıkıyor. Kursa 70 kursiyerimiz katılıyor″ dedi..

Sürü yönetimi elemanı kursu açıldı
Sürü yönetimi elemanı kursu açıldı
Bu içerik 403 kez okundu.

ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde sürü yönetimi elemanı kursu açıldı.

 

Korkuteli Sevim- Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi tarafından Gıda Tarım ve Hayvancılık Korkuteli Müdürlüğü işbirliğiyle Yelten Mahallesi'nde sürü yönetimi elemanı kursu düzenlendi. Veteriner hekim Kudret Burak Uzun tarafından verilen kursa 70 kişi katıldı. Kursta koyun ağılı ve keçi barınağı kurabilme, koyun ve keçi ırkını seçebilme, küçükbaş hayvanları besleme ve bakımını yapabilme, bulaşıcı ve yetiştirme hastalıklarına karşı koruyabilme eğitimleri verilecek.

Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Öznur Taşkan, ″Açılan profesyonel sürü yöneticisi, halk arasında çobanlık denen mesleği profesyonel, sertifikalı hale getirmiş oluyoruz. Korkuteli tarım ve hayvancılık ağırlıklı bir ilçe. Açılan kursla daha teknik daha profesyonel sürü yönetimi elemanı yetiştirmiş olduk. Artık bu işin, sürü yönetiminin anneden, babadan, deden kalma usullerle değil, çok bilinçli bir şekilde yapılması gerçeği ortaya çıkıyor. Kursa 70 kursiyerimiz katılıyor″ dedi.

 

 


Kaynak: DHA

Sürü yönetimi elemanı kursu açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Annesini boğazını keserek öldürdü
Annesini boğazını keserek öldürdü
Hava soğudu, grip salgınına dikkat
Hava soğudu, grip salgınına dikkat