Acemi erler yemin etti

BURDUR'da, 58'inci Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası'nda düzenlenen törende 1997/4 tertip 2'nci kademe 1028 acemi er yemin etti. Yemin törenine Vali Şerif Yılmaz, Antalya Garnizon ve 3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Tahir Savran, Burdur Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve asker yakınları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından acemi erler yemin etti. Acemi erler adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından Kışlaya ilk katılan askerlere Vali Şerif Yılmaz tarafından hediye verildi. Eğitim, spor ve bakım branşlarında başarılı olan erlere protokol üyeleri tarafından başarı belgesi ve ödülleri verildikten sonra vatani görevlerini Burdur'da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına Vali Yılmaz tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri verildi. Yemin töreni Piyade Marşı'nın okunması ve Akdeniz Bölge Bandosu eşliğindeki geçit töreniyle sona erdi. Askerler tören sonrası aileleriyle hasret giderdi..

Acemi erler yemin etti
Acemi erler yemin etti
Bu içerik 886 kez okundu.

BURDUR'da, 58'inci Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası'nda düzenlenen törende 1997/4 tertip 2'nci kademe 1028 acemi er yemin etti.

 

Yemin törenine Vali Şerif Yılmaz, Antalya Garnizon ve 3'üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Tahir Savran, Burdur Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve asker yakınları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından acemi erler yemin etti. Acemi erler adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından Kışlaya ilk katılan askerlere Vali Şerif Yılmaz tarafından hediye verildi. Eğitim, spor ve bakım branşlarında başarılı olan erlere protokol üyeleri tarafından başarı belgesi ve ödülleri verildikten sonra vatani görevlerini Burdur'da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına Vali Yılmaz tarafından katılım belgeleri ve hediyeleri verildi. Yemin töreni Piyade Marşı'nın okunması ve Akdeniz Bölge Bandosu eşliğindeki geçit töreniyle sona erdi. Askerler tören sonrası aileleriyle hasret giderdi.

 

 


Kaynak: DHA

Acemi erler yemin etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 387. Sayı
Akca Gazete 387. Sayı
Nöral terapi birçok hastalıkta kullanılıyor
Nöral terapi birçok hastalıkta kullanılıyor