Taşeron işçiler için sınav

ISPARTA Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gürsel Öksüz, taşeron işçilerin 696 Sayılı KHK kapsamında kadroya geçmesinin onaylanmasının ardından işçilerin 11 Ocak'a kadar kadro müracaatında bulunması gerektiğini söyledi. Öksüz, işçilerin mülakat, uygulamalı veya yazılı sınava tabi tutulacağını belirtti. Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hüseyin Karagöz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gürsel Öksüz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, taşeron işçilerle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda bir araya geldi. Toplantıda İl Müdürü Karagöz, 696 sayılı KHK kapsamında kadroya alınma şartları, başvuru süresinde yapılacak işlemler, kadroya geçebilmek için hangi tarih itibariyle çalışılıyor olması gerektiği, sınav süreci, toplu kadroya alınma ve özlük hakları konularında bilgilendirmede bulundu. Isparta'da 18 bin taşeron işçinin kadroya geçeceğini söyleyen Karagöz, ″Kurum ve belediyelerde çalışan arkadaşlarımız için kanun çıktı. Burada önemli olan 11 Ocak'a kadar mutlaka müracaat etme şartınız var. Tüm kamu kurumlarda çalışan kişilerin müracaat etmesi gerekiyor. Bunun için mutlaka kamu kurumda çalışan tüm işçilerimiz müracaat etmeleri gerekiyor. 18 ile 20 bin civarında taşeron işçimiz var. Bu 10 günlük süre şartında hizmet dökümü alma zorunluluğu yok″ dedi. Taşeron işçilerin sorularını da yanıtlayan İl Müdürü Karagöz, tüm kamu kurumlarının işbirliği içinde çalışarak kadroya geçiş sürecini de en kısa sürede tamamlamaya çalışılacağını belirtti. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gürsel Öksüz ise müracaatların tamamlanmış olması gerektiğine dikkat çekerek, ″Sınavla ilgili bazı endişeler olduğunu biliyorum. Çevremde de biliyorum bizim kurumumuzda çalışan arkadaşlarımız da var. 3 tane kurum yöntem belirleyecek. 3 yöntemden birini uygulayacaklar. Ya mülakat ya uygulamalı sınav ya da yazılı sınav yapacaklar. Bunlardan birinde 50 puan alma şartı var. Ama burada da bir endişe yok. Bundan sonra taşeron uygulaması tamamen gündem kalktığı için sizlere sizin emeğinize her zaman ihtiyacımız var. Sizinle çalışmaya devam edeceğiz. Sizin özverili çalışmalarından yararlanmaya devam edeceğiz″ dedi. Konuşmaların ardından taşeron personel kadro belgelerini teslim etti..

Taşeron işçiler için sınav
Taşeron işçiler için sınav
Bu içerik 425 kez okundu.

ISPARTA Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gürsel Öksüz, taşeron işçilerin 696 Sayılı KHK kapsamında kadroya geçmesinin onaylanmasının ardından işçilerin 11 Ocak'a kadar kadro müracaatında bulunması gerektiğini söyledi. Öksüz, işçilerin mülakat, uygulamalı veya yazılı sınava tabi tutulacağını belirtti.

 

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hüseyin Karagöz, İstanbul Uçak Bileti Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gürsel Öksüz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, taşeron işçilerle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda bir araya geldi. Toplantıda İl Müdürü Karagöz, 696 sayılı KHK kapsamında kadroya alınma şartları, başvuru süresinde yapılacak işlemler, kadroya geçebilmek için hangi tarih itibariyle çalışılıyor olması gerektiği, sınav süreci, toplu kadroya alınma ve özlük hakları konularında bilgilendirmede bulundu.

Isparta'da 18 bin taşeron işçinin kadroya geçeceğini söyleyen Karagöz, ″Kurum ve belediyelerde çalışan arkadaşlarımız için kanun çıktı. Burada önemli olan 11 Ocak'a kadar mutlaka müracaat etme şartınız var. Tüm kamu kurumlarda çalışan kişilerin müracaat etmesi gerekiyor. Bunun için mutlaka kamu kurumda çalışan tüm işçilerimiz müracaat etmeleri gerekiyor. 18 ile 20 bin civarında taşeron işçimiz var. Bu 10 günlük süre şartında hizmet dökümü alma zorunluluğu yok″ dedi.

Taşeron işçilerin sorularını da yanıtlayan İl Müdürü Karagöz, tüm kamu kurumlarının işbirliği içinde çalışarak kadroya geçiş sürecini de en kısa sürede mobiletomania.com tamamlamaya çalışılacağını belirtti.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gürsel Öksüz ise müracaatların tamamlanmış olması gerektiğine dikkat çekerek, ″Sınavla ilgili bazı endişeler olduğunu biliyorum. Çevremde de biliyorum bizim kurumumuzda çalışan arkadaşlarımız da var. 3 tane kurum yöntem belirleyecek. Uçak Bileti 3 yöntemden birini uygulayacaklar. Ya mülakat ya uygulamalı sınav ya da yazılı sınav yapacaklar. Bunlardan birinde 50 puan alma şartı var. Ama burada da bir endişe yok. Bundan sonra taşeron uygulaması tamamen gündem kalktığı için sizlere sizin emeğinize her zaman ihtiyacımız var. Sizinle çalışmaya devam edeceğiz. Sizin özverili çalışmalarından yararlanmaya devam edeceğiz″ dedi.

Konuşmaların ardından taşeron personel kadro belgelerini teslim etti.

 

 


Kaynak: DHA

Taşeron işçiler için sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Bedelli askerler yemin etti
Bedelli askerler yemin etti