Isparta güllerle donatılacak

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ″Tüm kurumlara, ana caddelere, duvarların cephelerine gül diken belediye ilk Isparta Belediyesi olabilir. Bu gül bizim. Bu gül isimde kalmasın dedik. Markamızı hak etmek istiyoruz″ dedi. Isparta Belediyesi şehrin çeşitli yerlerindeki gül dikim çalışmalarını devam ettiriyor. Geçen yıl 260 bin gül fidanını toprakla buluşturan Isparta Belediyesi'nde bu yılki hedef 500 bin gül fidanını toprakla buluşturmak. Şu ana kadar 130 bin gül fidanı diken Park ve Bahçeler Müdürlüğü, dikim çalışmalarına kurumlara ait yapıların cepheleriyle devam ediyor. Bu kapsamda 100 bin sarmaşık gül kurumların dış bina cephelerine dikiliyor. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından devam ettirilen gül dikim çalışmalarını inceledi. Günaydın, ″Isparta'da mayıs ayında Gül Festivali ve Fuarı düzenliyoruz. 100 bin sarmaşık gülü ana caddelerimize, kurumlarımızın dış cepheye bakan duvarlarına birer metre arayla dikiyoruz. Bu diktiğimiz kaliteli, özellikli güller Isparta'mıza kimlik kazandıracak. Sarmaşık güllerimizi özellikle resmi kurumlarımıza, sitelerin ana bahçelerine dikiyoruz. Bugün de astsubay lojmanlarımızın ana yoluna bakan bahçe duvarlarımıza sarmaşık güller dikildi. Bu fidanlar bu sene gül verecek, gelecek sene ise duvarların cephelerini saracak, şehrimize ahenk ve güzellik verecek. Tüm kurumlara, ana caddelere, duvarların cephelerine gül diken belediye ilk Isparta Belediyesi olabilir. Bu gül bizim. Bu gül isimde kalmasın dedik. Markamızı hak etmek istiyoruz. Yağ gülü ile ilgili olarak da mayıs ayında festival ve fuar düzenleyeceğiz. Memleketimizin tüm köylerine de gül dikimini teşvik etmiş oluyoruz″ dedi..

Isparta güllerle donatılacak
Isparta güllerle donatılacak
Bu içerik 755 kez okundu.

ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ″Tüm kurumlara, ana caddelere, duvarların cephelerine gül diken belediye ilk Isparta Belediyesi olabilir. Bu gül bizim. Bu gül isimde kalmasın dedik. Markamızı hak etmek istiyoruz″ dedi.
Isparta Belediyesi şehrin çeşitli yerlerindeki gül dikim çalışmalarını devam ettiriyor. Geçen yıl 260 bin gül fidanını toprakla buluşturan Isparta Belediyesi'nde bu yılki hedef 500 bin gül fidanını toprakla buluşturmak. Şu ana kadar 130 bin gül fidanı diken Park ve Bahçeler Müdürlüğü, dikim çalışmalarına kurumlara ait yapıların cepheleriyle devam ediyor. Bu kapsamda 100 bin sarmaşık gül kurumların dış bina cephelerine dikiliyor.
Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından devam ettirilen gül dikim çalışmalarını inceledi. Günaydın, ″Isparta'da mayıs ayında Gül Festivali ve Fuarı düzenliyoruz. 100 bin sarmaşık gülü ana caddelerimize, kurumlarımızın dış cepheye bakan duvarlarına birer metre arayla dikiyoruz. Bu diktiğimiz kaliteli, özellikli güller Isparta'mıza kimlik kazandıracak. Sarmaşık güllerimizi özellikle resmi kurumlarımıza, sitelerin ana bahçelerine dikiyoruz. Bugün de astsubay lojmanlarımızın ana yoluna bakan bahçe duvarlarımıza sarmaşık güller dikildi. Bu fidanlar bu sene gül verecek, gelecek sene ise duvarların cephelerini saracak, şehrimize ahenk ve güzellik verecek. Tüm kurumlara, ana caddelere, duvarların cephelerine gül diken belediye ilk Isparta Belediyesi olabilir. Bu gül bizim. Bu gül isimde kalmasın dedik. Markamızı hak etmek istiyoruz. Yağ gülü ile ilgili olarak da mayıs ayında festival ve fuar düzenleyeceğiz. Memleketimizin tüm köylerine de gül dikimini teşvik etmiş oluyoruz″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Isparta güllerle donatılacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız ve boğazdaki yaralar kanser belirtisi olabilir
Ağız ve boğazdaki yaralar kanser belirtisi olabilir
Arkadaşına kızıp, su kabağı ürünleri ile ihracatçı oldu
Arkadaşına kızıp, su kabağı ürünleri ile ihracatçı oldu