Reklamı Geç
Advert

Vali Yılmaz, Burdur Yöresi Yörük Türkmen Obaları Derneği Yönetimini kabul etti

Vali Şerif Yılmaz, Burdur Yöresi Yörük Türkmen Obaları Derneği Başkanı Osman Erçin ve dernek yönetimini kabul etti.

Vali Yılmaz, Burdur Yöresi Yörük Türkmen Obaları Derneği Yönetimini kabul etti
Vali Yılmaz, Burdur Yöresi Yörük Türkmen Obaları Derneği Yönetimini kabul etti Akca Gazete
Bu içerik 573 kez okundu.
Advert

Ziyarette Başkan Erçin’e, dernek yönetiminden Ali İhsan Erkan, Hasan Hüseyin İçoğlu, Süleyman Sağlam, Mehmet Bedel, Arzu Gök ve Mustafa Aktaş eşlik etti.

 

Kabulü dolayısıyla Vali Yılmaz’a teşekkür eden dernek yönetimi, bir süre kendisiyle görüşerek sohbet ettiler. 2018 bahar aylarında yapmayı düşündükleri etkinlikle ilgili Vali Yılmaz’a bilgiler veren dernek yönetimi, yörük kültürünün gelecek nesillere taşınması adına bir program tertip etmeyi düşündüklerini belirttiler.

 

İlimiz ve ilimiz dışında yaşayan Burdurlular tarafından kurulup faaliyetlerini sürdüren derneklerin bir federasyon çatısı altında birleşmesiyle ilgili federasyon oluşum sürecinde Burdur Yöresi Yörük Türkmen Obaları Derneği olarak destek vereceklerini belirten Başkan Erçin gerekli kararı dernek yönetimi olarak aldıklarını Vali Yılmaz’ı ziyaretlerinde kendisiyle paylaştı.

 

Teke Yöresinin Kültür Başkenti olan Burdur’da yayla kültürünün, yörük kültürünün yaşatılmasının önemli olduğunu vurgulayan Vali Yılmaz, bu kültürün yaşatılması adına yapacakları program dolayısıyla dernek yönetimini kutladı. Burdur’un sosyal, kültürel, doğal ve tarihi değerlerinin tanıtılması, Burdur ve dışında yaşayan hemşehrilerimizin birlik ve beraberliklerinin pekiştirilmesi amacıyla başlatılan federasyon kurulması çalışmlalarıyla ilgilide sürece katkıda bulunan, emeği olan herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

burdur vali yörük türkmen oba
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 390. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı
Akca Gazete 389. Sayı