Şehit yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, 16 şehit yakını ile 2 gaziye, devlet övünç madalyası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan beratlarını takdim etti. Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, aziz şehitleri rahmetle, minnetle, şükranla yad ettiklerini söyledi. Bu toprakları vatan kılmak için 1071'den bugüne şehitlerin kanı, gazilerin kahramanlığı olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu, ″Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bir yurdun üzerinde yaşıyoruz. Her karışında, her santiminde şehitlerimizin kanı, gazilerimizin kahramanlıkları var. Bu topraklar kolay vatan kılınmadı, kolay da vatan olarak muhafaza edilmiyor, hala mücadelemiz devam ediyor. Kıyamete kadar da bu mücadelemiz, kararlığımız, azmimiz yine devam edecek″ dedi. Tarih yazan, tarih yapan büyük bir milletin mensubu olduklarını dile getiren Vali Karaloğlu, ″Bunu yaparken de kalemimiz, mürekkebimiz şehitlerimizin kanları olmuştur. Bizim yazdığımız tarihi, bizim yazacağımız tarihi kimsenin kolay kolay değiştirmeye gücü yetmez″ dedi. Vali Karaloğlu'nun konuşmasının ardından şehit ve gazilerin özgeçmişleri okundu. Daha sonra ValiKaraloğlu, şehit ve gazi yakınlarına devlet övünç madalyaları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan beratlarını takdim etti. Törende yer yer duygusal anlar yaşandı..

Şehit yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası
Şehit yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası
Bu içerik 495 kez okundu.

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, 16 şehit yakını ile 2 gaziye, devlet övünç madalyası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan beratlarını takdim etti.
Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, aziz şehitleri rahmetle, minnetle, şükranla yad ettiklerini söyledi. Bu toprakları vatan kılmak için 1071'den bugüne şehitlerin kanı, gazilerin kahramanlığı olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu, ″Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bir yurdun üzerinde yaşıyoruz. Her karışında, her santiminde şehitlerimizin kanı, gazilerimizin kahramanlıkları var. Bu topraklar kolay vatan kılınmadı, kolay da vatan olarak muhafaza edilmiyor, hala mücadelemiz devam ediyor. Kıyamete kadar da bu mücadelemiz, kararlığımız, azmimiz yine devam edecek″ dedi.
Tarih yazan, tarih yapan büyük bir milletin mensubu olduklarını dile getiren Vali Karaloğlu, ″Bunu yaparken de kalemimiz, mürekkebimiz şehitlerimizin kanları olmuştur. Bizim yazdığımız tarihi, bizim yazacağımız tarihi kimsenin kolay kolay değiştirmeye gücü yetmez″ dedi.
Vali Karaloğlu'nun konuşmasının ardından şehit ve gazilerin özgeçmişleri okundu. Daha sonra ValiKaraloğlu, şehit ve gazi yakınlarına devlet övünç madalyaları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan beratlarını takdim etti. Törende yer yer duygusal anlar yaşandı.

 

 

 


Kaynak: DHA

Şehit yakınları ve gazilere devlet övünç madalyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazate 408. sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı