Bucak Ziraat Odası Başkanı Özdemir tarım arazilerine ve çiftçimize her zaman sahip çıkarız

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, ikinci OSB yapılacak bölgede Sanayi Bakanlığı tarafından gelen ekiplerin yaptıkları incelemeler sonunda tarla sahiplerinin yanlış anlaması sonucu endişeye kapıldıklarını dile getirdi.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Özdemir tarım arazilerine ve çiftçimize her zaman sahip çıkarız
Bucak Ziraat Odası Başkanı Özdemir tarım arazilerine ve çiftçimize her zaman sahip çıkarız Akca Gazete
Bu içerik 1089 kez okundu.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir “Antalya Burdur karayolu üzerinden Attilla Mahallesi bölgesinde planlanan  2’nci OSB kurulum çalışmalarını yapan sanayi bakanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonunda kurulum çalışması süren 2’ OSB saha içerisinde tarlası bulunan vatandaşlar, tarlalarının birinci derece tarım sahası olduğunu iddia ederek Bucak Ziraat Odasının sahip çıkmadığını dile getirmektedirler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaklaşık on yıl önce yaptığı çalışmalarda çevre düzeni planında sanayi alanı işaretleme çalışmalarında söz konusu olan 2’ OSB’de sanayi bölgesi kurulabilir işaretli yerlerden birisidir. Bunu değiştirmek mümkün değil. Üstelik 2’ OSB sahası içerisinde tarlası olanların bir kısmı sanayicinin, bir kısmı ise çiftçilerimizin arazileri bulunmaktadır. Üstelik buralar birinci derece tarım arazisi hüviyetinde değildir” dedi.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, Bucak’tan başlayarak Antalya Burdur karayolu yol güzergahı boyunca Antalya’nın Dağ Nahiyesine kadar sağlı sollu irili ufaklı fabrikalar kurulduğunu, yine Bucaktan başlayarak Çeltikçi ilçesine kadar Antalya Burdur karayolu güzergahı üzerinde sağlı sollu bir sürü fabrikalar kurulduğunu devletin tarım arazilerinin istilasını önlemek için bunun önüne geçmek istediğini dile getirerek şöyle dedi. “Antalya Burdur karayolu üzerine kurulan fabrikalar gerek yol kenarında gerekse iç kesimlerde tarım arazileri üzerine kuruluyordu. Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı bu çarpık fabrikalaşmanın ve sanayileşmenin önünü kesmek, tarım arazilerinin kirletilmesini önlemek için yetersiz kalan 1’nci OSB bölgesi dışında 2’ OSB kurulum çalışmalarını başlattı” dedi.

Özdemir, tarım arazilerine sahip çıkıp, çiftçimizin hakkını savunacağız

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir, 2’ OSB sahası altında kalan arazi sahipleri ve çiftçilerimiz yanlış bilgilendirme ve kışkırtmalar ile OSB olmaması için Bucak Kaymakamlığına dilekçeler verdirildiğini, konunun başka boyutlara çekilmeye çalışıldığını belirterek şöyle dedi. “2’ OSB işaretleme alanı altında kalan arazi sahipleri dışında başka yerlerde tarlası olan çiftçilere dahi 2’ OSB itiraz amaçlı dilekçeler verilmiştir. Bu yanlıştır. Çünkü Bucak bir sanayi kentidir ve her geçen günde sanayileşmede büyük yol kat etmektedir. Biz çiftçilerimizin temsilcisiyiz diyerek  devletin yapacağı yatırımların önüne set çekmek, çiftçiyi kışkırtmak yanlış olur. Eğer Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaklaşık on yıl önce sanayi alanı olarak işaretlediği planın dışarısına çıkarsa işte biz o zaman tarım arazilerine sahip çıkarız. Tarım arazilerini talan ettirmeyiz. Ayrıca şu anda 2’ OSB sahası içerisinde arazisi bulunan çiftçilerimizin arazilerini de yok pahasına satılmasının önünde oluruz. Çünkü çalışması yapılan 2’ OSB sahasında bu gün 20 nin üzerinde mermer fabrikası bulunduğu gibi 8-10 firma fabrika kurmak için ruhsat almış inşaatına başlamamıştır. Eğer 2’ OSB kabul edilir, OSB olarak onay alması halinde 2’ OSB sahası altında kalan çiftçilerimizin arazilerinin kamulaştırması da yüksek fiyatlardan yapılması için Bucak Ziraat Odası olarak elimizden gelini yaparız. Biz oda olarak her zaman çiftçimizin yanındayız” dedi.           

Bucak OSB tarım arazi Muzaffer Özdemir Bucak Ziraat Odası çevre şehircilik bakanlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu