Advert
Advert

Bucak Sulama Birliği Başkanı Özel 2’OSB’ye karşıyız

Bucak Sulama Birliği Başkanı Bilal Özel Bucak’ta kurulum aşamasında olan ve altyapı çalışmaları süren 2’ OSB bölgesi yapım çalışmalarına karşı olduğunu açıkladı.

Bucak Sulama Birliği Başkanı Özel 2’OSB’ye karşıyız
Bucak Sulama Birliği Başkanı Özel 2’OSB’ye karşıyız Akca Gazete
Bu içerik 919 kez okundu.

Bucak Sulama Birliği Başkanı Bilal Özel “Şu anda gündemde olan ilçemizin Atilla Mahalesinde yer alan Karanlı dere, Deliktaş, Taş kuyu mevkilerini kapsayan bölgede 2’nci OSB kurulum çalışmaları başlatılmıştır. Bu saha altında tarlaları kalan çiftçilerimiz itirazlarını Burdur Valiliğine iletilmek üzere Bucak Kaymakamlığına dilekçelerini vermişlerdir. Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir’in 2’ OSB sahası altında kalan arazilerin birinci derece tarım arazisi olmadığını söylemiştir. Halbuki söz edilen yerler birinci derece tarım arazisidir. Bundan dolayı ki 2’ OSB kurulum çalışması süren yerin tarım arazisi olarak kalmasını istiyoruz. Sulama birliği ve çiftçiler olarak bahsedilen bölgede sanayicinin fabrikasının yerinde, çiftçinin tarlasının da yerinde kalmasını istiyoruz” dedi.

Bucak’ta sanayicinin  1’ OSB yer olmadığı için çok sayıda fabrika Antalya Burdur karayolu üzerinde fabrika kurarken, fabrika ruhsatı alarak fabrika inşaatına başlamamış sanayiciler bulunuyor.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Özdemir ise “Biz her zaman çitçinin yanındayız. Atilla Mahallesi bölgesinde kurulum aşaması olan OSB sahası yeni bir olay değil, yaklaşık 8-10 yıl önce Sanayi ve Çevre Bakanlıkları yaptıkları çalışmalarda bu bölgeyi sanayi bölgesi olarak belirlemiştir. Sanayi Bakanlığı Antalya Burdur karayolu üzerinde ve tarıma elverişli sahalardaki fabrika kirliliğini kaldırmak ve 2’ OSB oluşturarak buraya toplama hedefindedir” dedi.    

bucak sulama birlik osb kurulum tarla bilal özel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı