Milletvekili Özçelik,11 Okulda Z-Kütüphane Donatımı Yapıldı

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Burdur ilinde Z Kütüphane çalışmaları ile ilgili açıklamada bulundu.

Milletvekili Özçelik,11 Okulda Z-Kütüphane Donatımı Yapıldı
Milletvekili Özçelik,11 Okulda Z-Kütüphane Donatımı Yapıldı Akca Gazete
Bu içerik 449 kez okundu.

Z- Kütüphane estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme ve öğrenme etkinliklerine imkân veren sosyal etkinlik alanı olduğunu belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “10. Kalkınma Planında (2014-2018) “Okuma kültürü yaygınlaştırılacak, çocukların erken yaşlarda kültür ve sanat eğitimi almaları sağlanacaktır.” ifadesiyle okul ve kurumlarda eğitim müzesi ve z-kütüphane kurulması çalışmaları Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de yürütülmektedir. Z-Kütüphane anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere bütün okul türlerinde kurulabilmektedir. Ancak Milli Eğitim Bakanlığımızın önceliği anaokulu, ilkokul ve ortaokullardır. Z-Kütüphaneler, hâlihazırda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kısıtlı bir bütçe ile Kurulmaya devam etmektedir. Bunun yanında Belediyeler, İl Özel İdareleri, STK’lar, Hayırseverler, Okul Aile Birlikleri vb. tarafından da finanse edilebilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığımızca, İlimizde derslik durumu uygun olan, öncelikle her ilçeye birer tane Z-Kütüphane kurularak, estetik ve ergonomik tasarımıyla bütün öğrencilerimizin okullarda bilgiyi sevme ve öğrenme etkinliklerine faydalı olmayı amaçlamaktadır.” dedi.

 

11 OKULDA Z-KÜTÜPHANE DONATIMI YAPILDI

Burdur Genelinde 11 Okulda Z- Kütüphane uygulamasına geçildiğini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ Eğitim şehri İlimiz birçok eğitim yatırımlarına öncülük etmemektedir. Burdur İlimizde Z- Kütüphane donatımı yapılan okullarımız Merkez Abdi Özeren İmam Hatim Ortaokulu 89.300,00 TL, Bucak Ayşe Sak Ortaokulu 87.500,00 TL, Ağlasun İmam Hatip Ortaokulu 71.700,00 TL, Karamanlı Atatürk İlkokulu 60.300,00 TL, Gölhisar Cumhuriyet Ortaokulu 70.500,00 TL, Tefenni Atatürk Ortaokulu 69.900,00 TL, Çavdır Söğüt İlkokulu 73.650,00 TL ödenekle açılarak öğrencilerimize hizmet vermektedir. Çogep Projesi kapsamında Yeşilova Merkez Ortaokulunda ve Merkez Türk Hava Kurumu Ortaokulunda yapılarak hizmete açılmıştır. Yine 2018 yılı içerisinde İlimiz genelinde 8 okulumuza Z-Kütüphane yapılması için Milli Eğitim Bakanlığımıza teklifte bulunulmuştur.” dedi.

burdur bayram özçelik ak parti z-kütüphane okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu