Sözleşmeli erler yemin etti

BURDUR'da, 26'ncı dönem 81 sözleşmeli er için yemin töreni düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen yemin törenine Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Antalya 3. Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Tahir Savran, Burdur Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Burdur Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılınç, Tırtıllı Araç Sürücü Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Muharip Gaziler Derneği Temsilcisi Hasan Okyar ile asker aileleri katıldı. Tırtıllı Araç Sürücü Alayında eğitim gören 81 sözleşmeli er adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından yemin töreni yapıldı. Çeşitli branşlarda dereceye giren erlere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından konuşan Tırtıllı Araç Sürücü Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, ″Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene; Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı bayrağımız da şahittir. Türk Silahlı kuvvetlerini temsilen Şanlı Sancağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve Teröristle Mücadele harekatında yiğitçe mücadele ederek, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimizde şahittir. Bugün bize güzel ülkemizde özgürce yaşama hakkını bahşeden Mustafa Kemal Atatürk ve o'nun kahraman silah arkadaşları da şahittir″ dedi. Zırhlı Birlikler Marşı'nın okumasının ardından yenim eden sözleşmeli erler aileleriyle hasret giderdi..

Sözleşmeli erler yemin etti
Sözleşmeli erler yemin etti
Bu içerik 616 kez okundu.

BURDUR'da, 26'ncı dönem 81 sözleşmeli er için yemin töreni düzenlendi.

 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen yemin törenine Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Antalya 3. Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Tahir Savran, Burdur Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Burdur Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılınç, Tırtıllı Araç Sürücü Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Muharip Gaziler Derneği Temsilcisi Hasan Okyar ile asker aileleri katıldı.

Tırtıllı Araç Sürücü Alayında eğitim gören 81 sözleşmeli er adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından yemin töreni yapıldı. Çeşitli branşlarda dereceye giren erlere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından konuşan Tırtıllı Araç Sürücü Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, ″Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene; Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı bayrağımız da şahittir. Türk Silahlı kuvvetlerini temsilen Şanlı Sancağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve Teröristle Mücadele harekatında yiğitçe mücadele ederek, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimizde şahittir. Bugün bize güzel ülkemizde özgürce yaşama hakkını bahşeden Mustafa Kemal Atatürk ve o'nun kahraman silah arkadaşları da şahittir″ dedi.

Zırhlı Birlikler Marşı'nın okumasının ardından yenim eden sözleşmeli erler aileleriyle hasret giderdi.

 

 


Kaynak: DHA

Sözleşmeli erler yemin etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu