Advert
Advert

Hami Çine vefat etti

BURDURLU TRT sanatçısı Hamit Çine 92 yaşında vefat etti. İzmir'de yaşayan ve bir süredir hastanede tedavi gören TRT sanatçısı Burdurlu Hamit Çine, bugün yaşamını yitirdi. Çine'nin cenazesi yarın Burdur Ulu Camii'nde kılınacak namazın ardından aile mezarlığına defnedilecek. Çine'nin vefatı dolayısıyla Vali Şerif Yılmaz da bir taziye mesajı yayımladı. Vali Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: ″Teke yöresinin kültür başkenti Burdur'un yetiştirdiği en önemli sanatçılardan cura üstadı TRT sanatçısı Hamit Çine'nin vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kültürümüzün yaşatılması ve kalıcı hale getirilmesi adına yaptığı besteler ve derlemeleriyle gönüllerde iz bırakan Hamit Çine'ye Allah'tan rahmet diliyor, başta yakınları olmak üzere tüm hemşehrilerimize sabır diliyorum″ dedi..

Hami Çine vefat etti
Hami Çine vefat etti
Bu içerik 902 kez okundu.

BURDURLU TRT sanatçısı Hamit Çine 92 yaşında vefat etti.
İzmir'de yaşayan ve bir süredir hastanede tedavi gören TRT sanatçısı Burdurlu Hamit Çine, bugün yaşamını yitirdi. Çine'nin cenazesi yarın Burdur Ulu Camii'nde kılınacak namazın ardından aile mezarlığına defnedilecek.
Çine'nin vefatı dolayısıyla Vali Şerif Yılmaz da bir taziye mesajı yayımladı. Vali Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:
″Teke yöresinin kültür başkenti Burdur'un yetiştirdiği en önemli sanatçılardan cura üstadı TRT sanatçısı Hamit Çine'nin vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kültürümüzün yaşatılması ve kalıcı hale getirilmesi adına yaptığı besteler ve derlemeleriyle gönüllerde iz bırakan Hamit Çine'ye Allah'tan rahmet diliyor, başta yakınları olmak üzere tüm hemşehrilerimize sabır diliyorum″ dedi.

 

 

 


Kaynak: DHA

Hami Çine vefat etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı