Öğretmenlere çocuk istismarı anlatıldı

ANTALYA'nın Serik ilçesinde rehber öğretmenlere yönelik çocuk istismarını önleme çalışmaları ve hukuki süreç hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi. Çocukça Derneği'nin Serik Kaymakamlığı ve Serik Cumhuriyet Başsavcılığı ile ortak yürüttüğü çalışma kapsamında Serik'te görev yapan rehber öğretmenlere çocuk istismarını önleme çalışmaları ve hukuki süreç hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere, Serik Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Muhammed Uçar konuşmacı olarak katıldı. Çocukça Derneği Başkanı Buğra Kağan Oğuz, katılımcılara Çocukça Derneği ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Çocuk istismarı ve istismarı önleme çalışmaları hakkında bilgilendirmeyi dernek yönetim kurulu üyesi Uzm. klinik psikolog Büşra Arslan yaptı. Serik Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Muhammed Uçar, hukuki süreç hakkında öğretmenlere bilgilendirmelerde bulundu ve bir olayla karşılaşmaları durumunda ne yapmaları gerektiği, nasıl tutanak altına almaları gerektiği konularını anlattı. Seminer sonunda fikir alışverişi yapıldı ve öğretmenlerin soruları yanıtlandı..

Öğretmenlere çocuk istismarı anlatıldı
Öğretmenlere çocuk istismarı anlatıldı
Bu içerik 503 kez okundu.
ANTALYA'nın Serik ilçesinde rehber öğretmenlere yönelik çocuk istismarını önleme çalışmaları ve hukuki süreç hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi.

Çocukça Derneği'nin Serik Kaymakamlığı ve Serik Cumhuriyet Başsavcılığı ile ortak yürüttüğü çalışma kapsamında Serik'te görev yapan rehber öğretmenlere çocuk istismarını önleme çalışmaları ve hukuki süreç hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere, Serik Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Muhammed Uçar konuşmacı olarak katıldı.

Çocukça Derneği Başkanı Buğra Kağan Oğuz, katılımcılara Çocukça Derneği ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Çocuk istismarı ve istismarı önleme çalışmaları hakkında bilgilendirmeyi dernek yönetim kurulu üyesi Uzm. klinik psikolog Büşra Arslan yaptı.

Serik Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Muhammed Uçar, hukuki süreç hakkında öğretmenlere bilgilendirmelerde bulundu ve bir olayla karşılaşmaları durumunda ne yapmaları gerektiği, nasıl tutanak altına almaları gerektiği konularını anlattı.

Seminer sonunda fikir alışverişi yapıldı ve öğretmenlerin soruları yanıtlandı.


Kaynak: DHA
Öğretmenlere çocuk istismarı anlatıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu