Şeker- İş: Fabrikamızı satmayınız

ŞEKER- İş Sendikası Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay, Burdur Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesinin yanlış bir karar olduğunu belirterek, ″Burdur'da hayat iki faktöre bağlıdır, birincisi Burdur Gölü, ikincisi pancar ve Burdur Şeker Fabrikası'dır. Fabrikamızı satmayınız″ dedi. Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Onay, düzenlediği basın toplantısında Burdur Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ve satılmasının yeniden gündeme geldiğini aktardı. Burdur'daki fabrikanın satış kararından vazgeçilmesi gerektiğini kaydeden Onay, ″Bir süredir ertelenen bu gündem, şimdi yeniden karşımıza çıkmaktadır. Şimdi yeniden konuyu ele almak, yanlışları yeniden yetkililere ve kamuoyuna hatırlatmak durumunda kalıyoruz. Tabi yine anlatacak ve yine haykıracağız ki Burdur Şeker Fabrikamızın özelleştirilmesi yanlıştır ve bu yanlış karardan dönülmelidir. Devletimizin ve ekonomimizin paraya ihtiyacı vardır. Bunu biliyoruz. Ancak bunun çözümünün, şeker fabrikalarının satışı ve özelleştirilmesi olduğunu düşünmüyoruz″ dedi. Çözümün satış değil üretim olduğunu vurgulayan Mustafa Onay, ″Çözüm pancar üretimini teşvik etmek, kotaları kaldırmaktır. Çözüm başta eğitimle bilinçlendirerek, köyde huzuru temin ederek, üretim becerilerini süratle geliştirerek ve ekonomik gücünü artırarak, köylüyü gerçekten milletin efendisi yapmaktır. Çözüm nişasta bazlı şekeri ülkemize sokmamaktır. Çözüm israftan kaçmaktır. Çözüm Amerika ve batıdan gelen önerilere değil, Anadolu'dan üreticiden gelen isteklere itibar etmektedir. İşte çözüm yerli ve milli silah ve imkanlarla ülkemizin bekasını temin etmemiz gibi yine yerli ve milli üretimle ülke ekonomimizi güçlendirmektir″ diye konuştu. 'FABRİKAMIZI SATMAYINIZ' Burdur Şeker Fabrikası'nın kuruluşundan bu yana şehirde hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağladığını ve halen daha sanayide lokomotif durumunda olduğunu kaydeden Onay, şöyle dedi: ″Kendisi bir sektör olarak başlı başına bir istihdam kaynağı olmakla birlikte, tarım ve hayvancılığın ana itici gücünü ve örnek üretim kolunu oluşturmaktadır. Bol miktarda ucuz hayvan yemi olması nedeniyle, hayvan besiciliğini de teşvik etmektedir. Şeker sanayi, taşıma sektörüne de yılda yaklaşık 25- 30 milyon ton iş hacmi kazandırmaktadır. Burdur'da hayat iki faktöre bağlıdır, birincisi Burdur Gölü, ikincisi pancar ve Burdur Şeker Fabrikası'dır. Fabrikamızı satmayınız.″.

Şeker- İş: Fabrikamızı satmayınız
Şeker- İş: Fabrikamızı satmayınız
Bu içerik 383 kez okundu.

ŞEKER- İş Sendikası Burdur Şube Başkanı Mustafa Onay, Burdur Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesinin yanlış bir karar olduğunu belirterek, ″Burdur'da hayat iki faktöre bağlıdır, birincisi Burdur Gölü, ikincisi pancar ve Burdur Şeker Fabrikası'dır. Fabrikamızı satmayınız″ dedi.
Şeker-İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Onay, düzenlediği basın toplantısında Burdur Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ve satılmasının yeniden gündeme geldiğini aktardı. Burdur'daki fabrikanın satış kararından vazgeçilmesi gerektiğini kaydeden Onay, ″Bir süredir ertelenen bu gündem, şimdi yeniden karşımıza çıkmaktadır. Şimdi yeniden konuyu ele almak, yanlışları yeniden yetkililere ve kamuoyuna hatırlatmak durumunda kalıyoruz. Tabi yine anlatacak ve yine haykıracağız ki Burdur Şeker Fabrikamızın özelleştirilmesi yanlıştır ve bu yanlış karardan dönülmelidir. Devletimizin ve ekonomimizin paraya ihtiyacı vardır. Bunu biliyoruz. Ancak bunun çözümünün, şeker fabrikalarının satışı ve özelleştirilmesi olduğunu düşünmüyoruz″ dedi.
Çözümün satış değil üretim olduğunu vurgulayan Mustafa Onay, ″Çözüm pancar üretimini teşvik etmek, kotaları kaldırmaktır. Çözüm başta eğitimle bilinçlendirerek, köyde huzuru temin ederek, üretim becerilerini süratle geliştirerek ve ekonomik gücünü artırarak, köylüyü gerçekten milletin efendisi yapmaktır. Çözüm nişasta bazlı şekeri ülkemize sokmamaktır. Çözüm israftan kaçmaktır. Çözüm Amerika ve batıdan gelen önerilere değil, Anadolu'dan üreticiden gelen isteklere itibar etmektedir. İşte çözüm yerli ve milli silah ve imkanlarla ülkemizin bekasını temin etmemiz gibi yine yerli ve milli üretimle ülke ekonomimizi güçlendirmektir″ diye konuştu.
'FABRİKAMIZI SATMAYINIZ'
Burdur Şeker Fabrikası'nın kuruluşundan bu yana şehirde hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağladığını ve halen daha sanayide lokomotif durumunda olduğunu kaydeden Onay, şöyle dedi:
″Kendisi bir sektör olarak başlı başına bir istihdam kaynağı olmakla birlikte, tarım ve hayvancılığın ana itici gücünü ve örnek üretim kolunu oluşturmaktadır. Bol miktarda ucuz hayvan yemi olması nedeniyle, hayvan besiciliğini de teşvik etmektedir. Şeker sanayi, taşıma sektörüne de yılda yaklaşık 25- 30 milyon ton iş hacmi kazandırmaktadır. Burdur'da hayat iki faktöre bağlıdır, birincisi Burdur Gölü, ikincisi pancar ve Burdur Şeker Fabrikası'dır. Fabrikamızı satmayınız.″

 

 

 


Kaynak: DHA

Şeker- İş: Fabrikamızı satmayınız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu