Pehlivanlar şehitler anısına güreşti

'BAŞPEHLİVANLAR Şehitler İçin Kol Bağlıyor' sloganıyla Afrin'de şehit düşen askerlerin anısına düzenlenen Salon Yağlı Güreşleri'nde, Konyaltı Belediyesi sporcusu İsmail Balaban başpehlivan oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Karesi Belediyesinin ortak düzenlediği Salon Yağlı Güreşleri'nin ikincisi 'Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlıyor' sloganıyla Afrin'de şehit düşen askerlerin anısına ve ailelerinin yararına gerçekleştirildi. İsmail Balaban, Orhan Okulu, Hamza Köseoğlu, Şaban Yılmaz, Salih Erinç, Serhat Balcı, Fatih Atlı, Serhat Gökmen ve Ekrem Yavuz gibi birçok başpehlivanın katıldığı güreşlerde pehlivanlar aldıkları ödülleri ve yollukların tamamını şehit ailelerine ve gazilere bağışladı. Kurtdereli Spor Salonu'nda gerçekleştirilen güreşlerde kıyasıya mücadele yaşandı. Başpehlivanlık final müsabakasında Konyaaltı Belediyesi güreşçisi ve 2017 Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban ve Fatih Atlı karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçın ardından İsmail Balaban başpehlivanlığı kazandı. Vatan mücadelesi için şehit düşen askerler yararına düzenlenen böylesi bir etkinlikte yer almaktan onur duyduğunu söyleyen İsmail Balaban, “Birinciliği kazandığım için mutluyum. Ancak burada güreşlerden ziyade şehitlerimiz için bir araya gelmemiz önemlidir. Sezon hazırlıklarımız sıkı bir şekilde sürüyor. Amacım Kırkpınar'da altın kemeri yine Antalya'ya getirmek. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e bir kez daha teşekkür ediyorum″ dedi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de şehit aileleri ve gaziler yararına düzenlenen güreşlerin çok önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Başkan Muhittin Böcek, “Burada güreşlere katılan pehlivanlarımız ödüllerini ve yolluklarını şehit aileleri ve gazilerine bağışladı. Afrin de vatanımızın birliği ve bütünlüğü için mücadele eden askerlerimize minnetlerimizi sunuyorum. Konyaaltı Belediyesi olarak bizler de Afrin'deki şehitlerimiz için Saklıkent Kar Şenliklerimizi iptal ettik. Bu etkinliğe katılan tüm güreşçilere teşekkür ediyorum″ diye konuştu..

Pehlivanlar şehitler anısına güreşti
Pehlivanlar şehitler anısına güreşti
Bu içerik 542 kez okundu.

'BAŞPEHLİVANLAR Şehitler İçin Kol Bağlıyor' sloganıyla Afrin'de şehit düşen askerlerin anısına düzenlenen Salon Yağlı Güreşleri'nde, Konyaltı Belediyesi sporcusu İsmail Balaban başpehlivan oldu.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Karesi Belediyesinin ortak düzenlediği Salon Yağlı Güreşleri'nin ikincisi 'Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlıyor' sloganıyla Afrin'de şehit düşen askerlerin anısına ve ailelerinin yararına gerçekleştirildi. İsmail Balaban, Orhan Okulu, Hamza Köseoğlu, Şaban Yılmaz, Salih Erinç, Serhat Balcı, Fatih Atlı, Serhat Gökmen ve Ekrem Yavuz gibi birçok başpehlivanın katıldığı güreşlerde pehlivanlar aldıkları ödülleri ve yollukların tamamını şehit ailelerine ve gazilere bağışladı. Kurtdereli Spor Salonu'nda gerçekleştirilen güreşlerde kıyasıya mücadele yaşandı.

Başpehlivanlık final müsabakasında Konyaaltı Belediyesi güreşçisi ve 2017 Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban ve Fatih Atlı karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçın ardından İsmail Balaban başpehlivanlığı kazandı.

Vatan mücadelesi için şehit düşen askerler yararına düzenlenen böylesi bir etkinlikte yer almaktan onur duyduğunu söyleyen İsmail Balaban, “Birinciliği kazandığım için mutluyum. Ancak burada güreşlerden ziyade şehitlerimiz için bir araya gelmemiz önemlidir. Sezon hazırlıklarımız sıkı bir şekilde sürüyor. Amacım Kırkpınar'da altın kemeri yine Antalya'ya getirmek. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e bir kez daha teşekkür ediyorum″ dedi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de şehit aileleri ve gaziler yararına düzenlenen güreşlerin çok önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Başkan Muhittin Böcek, “Burada güreşlere katılan pehlivanlarımız ödüllerini ve yolluklarını şehit aileleri ve gazilerine bağışladı. Afrin de vatanımızın birliği ve bütünlüğü için mücadele eden askerlerimize minnetlerimizi sunuyorum. Konyaaltı Belediyesi olarak bizler de Afrin'deki şehitlerimiz için Saklıkent Kar Şenliklerimizi iptal ettik. Bu etkinliğe katılan tüm güreşçilere teşekkür ediyorum″ diye konuştu.

 

 


Kaynak: DHA

Pehlivanlar şehitler anısına güreşti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 394. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı
Akca Gazete 393. Sayı