Advert
Advert

Vali Yılmaz Kemer'de

BURDUR Valisi Şerif Yılmaz, Kemer ilçesini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu, vatandaş ve muhtarlarla toplantı yaptı.

Vali Yılmaz Kemer'de
Vali Yılmaz Kemer'de Akca Gazete
Bu içerik 471 kez okundu.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz ilçe ziyaretleri kapsamında Kemer'i ziyaret etti. Vali Yılmaz'ı Kemer'e gelişinde Kaymakam Uğur Köroğlu, Belediye Başkanı Durmuş Erdem ve diğer ilgililer karşıladı. Kaymakamlıkta Uğur Köroğlu ile görüşen Vali Yılmaz, daha sonra yapımı devam eden 112 Acil Sağlık İstasyonu ile yeni emniyet amirliği binasını gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Yılmaz, daha sonra Kemer İlkokulu konferans salonunda eğitim, muhtarlar ve halkla buluşma toplantısı yaptı. Kemer'e en son geldiklerinde ilkokulun ve emniyet hizmet binasının inşaat halinde olduğunu ve ilçeye gelen yolda çalışma başlamadığını söyleyen Vali Yılmaz, "Çok şükür kısa süre içerisinde değişiklikleri çok net bir şekilde görüyoruz. Hamdolsun devletimizin yatırımları aralıksız devam ediyor. Bundan sonra da devam edecek" dedi.

2019'a kadar merkezden Kemer tarafına doğru bölünmüş yolları tamamlamayı hedeflediklerini anlatan Vali Yılmaz, "Sayın Başbakanımızın talimatı üzerine geçen yıl köy yollarında sıcak asfalta başladık. Grup yollarına öncelik vermek şartıyla, grup yollarını 3 yıl içerisinde tamamlayın dediler. Biz de Sayın Başbakanımızın talimatına göre planlama yapıp çalışmalara başladık. Bu sene toplam 100 kilometre sıcak asfalt yaptık. Özellikle içme suyuyla ilgili sıkıntılarımız oldu. Çok su sıkıntısı çeken köylerimiz başta olmak üzere vatandaşımızın su sıkıntısı çekmemesi üzerine birinci önceliğimiz su dedik. Geçen yıl 25 kilometre kapalı sistem sulama sistemi yaptık. Bu yıl 35 kilometre programa konuldu. Acil şekilde kapalı sulama sistemine geçmemiz gerekiyor. Kuraklık olduğu için sular çekiliyor. Hem İl Özel İdaresi, hem DSİ olarak bir an önce bunun hayata geçirilmesiyle ilgili çalışmaları hayata geçiriyoruz" diye konuştu.

Köy ve mahalle muhtarlarından yabancı şahısların kimlik bildiriminde bulunulmasıyla ilgili gerekli hassasiyeti göstermeleri ve takibini yapmalarını da isteyen Vali Yılmaz, ayrıca köylere gelen yabancı ve şüpheli kişilerin güvenlik güçlerine bildirilmesi gerektiğini söyledi. Vali Yılmaz, özellikle köylerde yaşanan hayvan ve çeşitli hırsızlıklarla kaçak kazıların önüne geçilmesi açısından muhtarlar ve vatandaşın duyarlı olmalarının önem arz ettiğini vurguladı.

Vali Yılmaz daha sonra vatandaşın ve muhtarların sorularını cevaplandırdı.

uburdur. vali kemer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 398 Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı