Vali Şerif Yılmaz, Acemi Erlerin Yemin Törenine Katıldı

Binbaşı Maruf Kışlasında eğitim gören 1998/1 Tertip 1. Kademe erler için yemin töreni düzenlendi.

Vali Şerif Yılmaz, Acemi Erlerin Yemin Törenine Katıldı
Vali Şerif Yılmaz, Acemi Erlerin Yemin Törenine Katıldı Akca Gazete
Bu içerik 497 kez okundu.

Yemin Törenine Vali Şerif Yılmaz başta olmak üzere Antalya Garnizon ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tahir Savran, Burdur Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, daire müdürleri, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar, huzurevi sakinleri, öğrenciler ve asker yakınları katıldı.

Tören öncesi Vali Yılmaz, asker yakınlarını selamladı. Asker yakınlarına törene hoş geldiklerini dile getiren Vali Yılmaz, “Özellikle ordumuzun Afrin’de yaptığı Zeytin Dalı Harekatı’nın günlerinde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanında olduğunuzu gösterdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” dedi. 

Selamlama sonrası törene geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Binbaşı Maruf Kışlasında eğitim gören 3 bin 200 acemi asker yemin etti.

And içen acemi erler adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından Kışlaya ilk katılış yapan Ulaştırma Er Doğan Bozkurt, Ulaştırma Er Ramazan Bulut Karabulut ve Ulaştırma Er Bayram Çalışkan’a Vali Şerif Yılmaz tarafından hediye takdim edildi. Eğitimi, Spor ve Bakım branşlarında başarılı olan erlere ve vatani görevlerini Burdur’da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına protokol tarafından belgeleri ve hediyeleri takdim edildi

Törenin devamında konuşma yapan 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Savran asker ailelerine ve onları yetiştiren rütbeli askerlere şöyle seslendi. “Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene; Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı bayrağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve Teröristlerle Mücadele harekâtında yiğitçe mücadele ederek, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimizde şahittir.

Bu yemin ile sizler milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Bu beyanın teminatınız; şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum.

Mehmetçiklerimizi yetiştiren kahraman silah arkadaşlarım; annelerinin ve babaların bize emanet ettiği evlatlarına, büyük bir sabırla ve inançla, gece gündüz demeden yadigar Mehmetçik ruhunu, evlatlarınıza sevgi ile aşıladınız.

Saygıdeğer anne ve babalar; sizler tarif edilmez bir fedakarlığın karşılıksız bir sevginin timsalisiniz. Bizler de sizler gibi anne ve babayız. Ve bu yüzden nizamiyeden adım attıkları andan itibaren onlar bizim de evlatlarımız olmuşlardır.

Bu tören vesilesi ile kahraman Gazilerimizi minnetle yad ediyor. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve saygılar sunuyorum" dedi.

 

Tören yemin eden erler tarafından Piyade Marşı ve Zırhlı Birlikler Marşı okumasının akabinde bando takımı eşliğinde tören geçişi ile son buldu.

Tören sonunda Vali Yılmaz, töreni katılan asker yakınlarına yeminlerinin hayırlı olmasını diledi.

burdur er yemin tören binbaşı maruf kışla vali şerif yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu