Şeker fabrikası için imza kampanyası

ŞEKER-İş Sendikası Burdur Şubesi, Burdur Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesinin durdurulması için imza kampanyası başlattı. Şeker-İş Sendikası Burdur Şubesi, Cumhuriyet Meydanı'nda stant açarak vatandaşı Burdur Şeker Fabrikası'nın özelleştirmesine 'dur' demek için imza vermeye çağırdı. Fabrikanın satışta olmasından dolayı toplumsal bir tepki olduğunu söyleyen Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Onay, ″Sabah 9'da başlattığımız imza kampanyasında 1500 imzaya ulaştık. Şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için toplumsal bir tepki bu″ dedi. Özelleştirme idaresinin şartnamesinde çiftçilere 5 yıl ekim garantisi verildiğini aktaran Onay, şunları söyledi: ″Ama 5 yıl çok çabuk geçer. Fabrika arsa rantiyecilerinin eline geçecek. Fabrikada çalışan işçilerimizin mümkün olduğu zaman 4B kadrosuna geçecekleri söyleniyor. Peki mümkün olmadığı zaman ne yapılacak? Bu soruların cevabını bekliyoruz. Tüm Burdurluların bu imza kampanyasına destek vermesini bekliyor, fabrikamızın satılmasını istemiyoruz. Umudumuzu kaybetmedik. Türkiye genelinde 1.5 milyona yakın bir imzayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teslim edip doğruları anlatacağız. Fabrikaların özelleşmeyeceğini düşünüyoruz. Bu inancımızı kaybetmeyelim.″.

Şeker fabrikası için imza kampanyası
Şeker fabrikası için imza kampanyası
Bu içerik 432 kez okundu.

ŞEKER-İş Sendikası Burdur Şubesi, Burdur Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesinin durdurulması için imza kampanyası başlattı.

 

Şeker-İş Sendikası Burdur Şubesi, Cumhuriyet Meydanı'nda stant açarak vatandaşı Burdur Şeker Fabrikası'nın özelleştirmesine 'dur' demek için imza vermeye çağırdı.

Fabrikanın satışta olmasından dolayı toplumsal bir tepki olduğunu söyleyen Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Onay, ″Sabah 9'da başlattığımız imza kampanyasında 1500 imzaya ulaştık. Şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için toplumsal bir tepki bu″ dedi.

Özelleştirme idaresinin şartnamesinde çiftçilere 5 yıl ekim garantisi verildiğini aktaran Onay, şunları söyledi:

″Ama 5 yıl çok çabuk geçer. Fabrika arsa rantiyecilerinin eline geçecek. Fabrikada çalışan işçilerimizin mümkün olduğu zaman 4B kadrosuna geçecekleri söyleniyor. Peki mümkün olmadığı zaman ne yapılacak? Bu soruların cevabını bekliyoruz. Tüm Burdurluların bu imza kampanyasına destek vermesini bekliyor, fabrikamızın satılmasını istemiyoruz. Umudumuzu kaybetmedik. Türkiye genelinde 1.5 milyona yakın bir imzayı Sayın Cumhurbaşkanımıza teslim edip doğruları anlatacağız. Fabrikaların özelleşmeyeceğini düşünüyoruz. Bu inancımızı kaybetmeyelim.″

 

 


Kaynak: DHA

Şeker fabrikası için imza kampanyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu