DÖGEM, UGP Bölge toplantısına ev sahipliği yaptı

DÖŞEMEALTI Gençlik Meclisi (DÖGEM) Ulusal Gençlik Parlamentosu Akdeniz Bölge Toplantısına ev sahipliği yaptı. Ulusal Gençlik Parlamentosu Akdeniz Bölge Toplantısı'nın ilk gününde Ulusal Gençlik Parlamentosu ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı, DÖGEM vekilleriyle 'Teknoloji ve Gençlik' konuları konuşuldu. Program kapsamında Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu tarafından sergilenen Vatan Kurtaran Şaban isimli tiyatro oyununu izleyen UGP üyeleri ikinci gün ise 'Gençlik Çalışmalarına Genel Bakış' adlı panel düzenlendi. DÖGEM üyeleriyle atölye çalışmaları yapan UGP üyeleri daha sonra düzenledikleri geziyle ilçenin tarihi ve kültürel yapısı hakkında bilgi aldı. UGP'YE EV SAHİPLİĞİ YAPTI DÖGEM'in meclis toplantısını da izleyen Ulusal Gençlik Parlamentosu üyeleri, toplantının son gününde kendileri için düzenlenen veda yemeğine katıldı. Yemeğe, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cevat Yanar, Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cihan Sidel katıldı. GENÇLERE YATIRIM YAPIYORUZ Belediye Başkanı Turgay Genç, gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu söyleyerek, “İlçemizde bu yıl üçüncü dönemini yaşayan Döşemealtı Gençlik Meclisi bize çok büyük kazanımlar sağladı. İlçe gençlerinin kentlilik bilinci kazandığı yerel siyasette aktif rol üstlendiği bu proje bizim gurur kaynağımız. Gelecek siz gençler sayesinde çok daha yaşanabilir olacak. Ayrıca Ulusal Gençlik Parlamentosu'na da Akdeniz Bölge Toplantısını ilçemizde yaptıkları için çok teşekkür ederim″ dedi. Başkan Genç, UGP Yürütme kurulu üyesi Tuğba Tapsız'a plaket verirken, Tapsız da hem Başkan Genç'e hem de DÖGEM vekillerine plaket takdim ederek ev sahipliği için teşekkür etti..

DÖGEM, UGP Bölge toplantısına ev sahipliği yaptı
DÖGEM, UGP Bölge toplantısına ev sahipliği yaptı
Bu içerik 386 kez okundu.

DÖŞEMEALTI Gençlik Meclisi (DÖGEM) Ulusal Gençlik Parlamentosu Akdeniz Bölge Toplantısına ev sahipliği yaptı.

 

Ulusal Gençlik Parlamentosu Akdeniz Bölge Toplantısı'nın ilk gününde Ulusal Gençlik Parlamentosu ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı, DÖGEM vekilleriyle 'Teknoloji ve Gençlik' konuları konuşuldu. Program kapsamında Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu tarafından sergilenen Vatan Kurtaran Şaban isimli tiyatro oyununu izleyen UGP üyeleri ikinci gün ise 'Gençlik Çalışmalarına Genel Bakış' adlı panel düzenlendi. DÖGEM üyeleriyle atölye çalışmaları yapan UGP üyeleri daha sonra düzenledikleri geziyle ilçenin tarihi ve kültürel yapısı hakkında bilgi aldı.

UGP'YE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

DÖGEM'in meclis toplantısını da izleyen Ulusal Gençlik Parlamentosu üyeleri, toplantının son gününde kendileri için düzenlenen veda yemeğine katıldı. Yemeğe, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cevat Yanar, Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cihan Sidel katıldı.

GENÇLERE YATIRIM YAPIYORUZ

Belediye Başkanı Turgay Genç, gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu söyleyerek, “İlçemizde bu yıl üçüncü dönemini yaşayan Döşemealtı Gençlik Meclisi bize çok büyük kazanımlar sağladı. İlçe gençlerinin kentlilik bilinci kazandığı yerel siyasette aktif rol üstlendiği bu proje bizim gurur kaynağımız. Gelecek siz gençler sayesinde çok daha yaşanabilir olacak. Ayrıca Ulusal Gençlik Parlamentosu'na da Akdeniz Bölge Toplantısını ilçemizde yaptıkları için çok teşekkür ederim″ dedi.

Başkan Genç, UGP Yürütme kurulu üyesi Tuğba Tapsız'a plaket verirken, Tapsız da hem Başkan Genç'e hem de DÖGEM vekillerine plaket takdim ederek ev sahipliği için teşekkür etti.

 

 


Kaynak: DHA

DÖGEM UGP Bölge toplantısına ev sahipliği yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılbaşı hindileri satışta
Yılbaşı hindileri satışta
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi