Bucak’ta “sıfır atık projesi” tanıtımı yapıldı

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin Bucak “sıfır atık projesi” ile Türkiye’de örnek bir ilçe olacak

Bucak’ta “sıfır atık projesi” tanıtımı yapıldı
Bucak’ta “sıfır atık projesi” tanıtımı yapıldı Akca Gazete
Bu içerik 739 kez okundu.

Bucak Belediyesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının katkıları ile “sıfır atık projesi’ ni hayata geçirmek için Bucak Belediyesi toplantı salonunda resim kurumların amir, müdür, sivil toplum örgüt temsilcileri ve merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarına tanıtımı yapıldı.

Bucak’ta hayata geçirilecek olan “sıfır atık projesi” nin proje koordinatörü Çevre Mühendisi Haşim Çelik “sıfır atık projesini” muhtarlara ve kurum amirlerine anlattı. Haşim Çelik “ sıfır atık projesinde hedefimiz Bucak’ta oluşan atığın yüzde 35’nin geri kazınım, yüzde 65’nin ise düzenli depolama yöntemi ile bertaraf edilmesini hedefliyoruz. Bucak Belediyesi olarak “sıfır atık projesi” ni hayata geçirmek için pilot olarak belirtilen 30 okul, 7 kamu kurumu ve 3 site de çalışmalara başlanmıştır” dedi.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız geçen yıl haziran ayında başlattığı “sıfır atık projesi” ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına alarak gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için başlattığı bu proje ülke genelinde hayata geçirilecek. Bucak Belediyesi olarak biz çoğu illerden ve ülkemizde bulunan 900 ilçe arasından projeyi ilk hayata geçirenlerdeniz. Bu projenin başarılı olabilmesi için tüm ilçe halkı olarak elinden gelen her türlü gayreti göstereceğiz” dedi.   

bucak belediye kaymakamlık sıfgfır atık projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu