Yeni Devlet Hastanesi bahçesi yeşillendiriliyor

Bucak ilçesinde geçen yıl hizmete giren Bucak Devlet Hastanesi bahçe sahası Orman İşletme Müdürlüğü kanalı ile yeşillendiriliyor.

Yeni Devlet Hastanesi bahçesi yeşillendiriliyor
Yeni Devlet Hastanesi bahçesi yeşillendiriliyor Akca Gazete
Bu içerik 734 kez okundu.

Bucak Devlet Hastanesi bahçesine son fidan dikimine katılan Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bilal Tanrıtanır ve Bucak Orman İşletme Müdür Yardımcısı Emin Demir ile birlikte hastane bahçesine limoni servi fidanı diktiler.

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin “Orman İşletme Müdürlüğümüzün daha önce başlattığı ve dikimlerini gerçekleştirdiği, kalan kısımını ise hastane yöneticilerimiz ile birlikte biz dikimini gerçekleştirdik. Bucak’ta yeşillendirme çalışmaları sadece hastane bahçesinde değil, tüm kamu kurumlarımızda, yol kenarlarında, camilerimiz, mezarlıklarımız, kısacası tüm fidan dikilmesi gereken neresi varsa fidan dikerek şehrimizin yeşillendirip yemyeşil bir Bucak inşa edeceğiz” dedi.

Bucak Orman İşletme Müdür Yardımcısı Emin Demir Bucak’ta ağaçlandırma çalışmalarının sürdüğünü belirterek şöyle dedi. “Sosyal amaçlı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında şehrimizi, beldelerimizi köylerimizi güzelleştirmek adına okullarda, camilerde, mezarlıklar ve yol kenarlarında yeşile büründürmeye çalışıyoruz” dedi. Müdür Yardımcısı Emin Demir sosyal amaçlı ağaçlandırma kapsamında Bucak Devlet Hastanesi bahçesine 24 ıhlamur, 15 karaçam, 15 ağlayançam, 28 kartopu, 6 batı ladini, 40 alacalı taflan,  7 limoni servi ve 2 leylandi fidanı dikilirken bu güne kadar 8 bin 500 metre karayolu kenarı ağaçlandırması, 8 okul, 7 cami, 6 mezarlık ağaçlandırması yapıldığını belirtti.

Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bilal Tanrıtanır ise yeşillendirmenin tüm Bucak'a yayılması temennisinde bulundu. 

bucak kaymakam yalçın sezgin bucak orman emin demir bucak devlet hastane bilal tanrıtanır fidan dıkımı yeşillendirme cami okul yol mezarlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu