Advert
Advert

DÖGEM üçüncü dönem vekilleri mazbatalarını aldı

DÖŞEMEALTI Belediye Başkanı Turgay Genç'in vizyon projeleri arasında yer alan Döşemealtı Gençlik Meclisi'nin (DÖGEM)üçüncü dönem vekilleri mazbatalarını alıp yemin ederek göreve başladı. İlçede yaşayan gençlerin yerel yönetimlerde söz sahibi olması ve kent yönetimine katılmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ve Türkiye Büyük Millet Meclisi ruhuna uygun olarak planlanan DÖGEM'in üçüncü dönem vekili olabilmek için 132 genç başvuru yaptı. 2 gün süren mülakat sonucu başarılı olan 25 erkek, 25 kızdan oluşan DÖGEM'in yeni genç vekilleri, hafta sonu düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Yüzde 50 cinsiyet kotası ve engellilere pozitif ayrımcılık uygulanan projede, 50 genç 1 yıl süreyle DÖGEM vekili olarak görev yapacak. DÖGEM'in üçüncü dönem vekilleri mazbatalarını Belediye Başkanı Turgay Genç'in elinden aldı. Belediye Meclis salonunda yapılan törene Başkan Genç'in yanı sıra, Meclis üyesi Ramazan Bahşi, CHP İlçe Başkanı Zekeriya Altun, MHP İlçe Başkanı Zeki Öner Özgöçer, belediye bürokratları, ilçe protokolu ve genç vekillerin aileleri katıldı. ÖDÜL AVCISI DÖGEM Döşemealtı Belediyesi tarafından hiçbir siyasi partiye endeksli olmadan partiler üstü olarak kurulan DÖGEM'in çalışmalarından mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Genç, “Bu yıl üçüncü dönemine giren DÖGEM, Türkiye'de örnek gençlik hareketleri arasına girdi. Önce SODEM, Ardından Akdeniz Belediyeler Birliği bu projeyi ödülle taçlandırdı. Gençlerimizin hayata geçirdiği sayısız proje ilçemizin gelişmesine katkı sağladı. Şimdi siz yeni genç vekillerden eski projelerin üzerine çıkmanızı istiyorum. Hepinize başarılar dilerim″ dedi. Tören genç vekillere rozetlerinin takılması ve Kent Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çekimi ile sona erdi. Genç vekiller önümüzdeki günlerde kendi yönetimlerini belirleyip faaliyetlerine başlayacak..

DÖGEM üçüncü dönem vekilleri mazbatalarını aldı
DÖGEM üçüncü dönem vekilleri mazbatalarını aldı
Bu içerik 354 kez okundu.
DÖŞEMEALTI Belediye Başkanı Turgay Genç'in vizyon projeleri arasında yer alan Döşemealtı Gençlik Meclisi'nin (DÖGEM)üçüncü dönem vekilleri mazbatalarını alıp yemin ederek göreve başladı.

İlçede yaşayan gençlerin yerel yönetimlerde söz sahibi olması ve kent yönetimine katılmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ve Türkiye Büyük Millet Meclisi ruhuna uygun olarak planlanan DÖGEM'in üçüncü dönem vekili olabilmek için 132 genç başvuru yaptı. 2 gün süren mülakat sonucu başarılı olan 25 erkek, 25 kızdan oluşan DÖGEM'in yeni genç vekilleri, hafta sonu düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Yüzde 50 cinsiyet kotası ve engellilere pozitif ayrımcılık uygulanan projede, 50 genç 1 yıl süreyle DÖGEM vekili olarak görev yapacak. DÖGEM'in üçüncü dönem vekilleri mazbatalarını Belediye Başkanı Turgay Genç'in elinden aldı. Belediye Meclis salonunda yapılan törene Başkan Genç'in yanı sıra, Meclis üyesi Ramazan Bahşi, CHP İlçe Başkanı Zekeriya Altun, MHP İlçe Başkanı Zeki Öner Özgöçer, belediye bürokratları, ilçe protokolu ve genç vekillerin aileleri katıldı.

ÖDÜL AVCISI DÖGEM

Döşemealtı Belediyesi tarafından hiçbir siyasi partiye endeksli olmadan partiler üstü olarak kurulan DÖGEM'in çalışmalarından mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Genç, “Bu yıl üçüncü dönemine giren DÖGEM, Türkiye'de örnek gençlik hareketleri arasına girdi. Önce SODEM, Ardından Akdeniz Belediyeler Birliği bu projeyi ödülle taçlandırdı. Gençlerimizin hayata geçirdiği sayısız proje ilçemizin gelişmesine katkı sağladı. Şimdi siz yeni genç vekillerden eski projelerin üzerine çıkmanızı istiyorum. Hepinize başarılar dilerim″ dedi.

Tören genç vekillere rozetlerinin takılması ve Kent Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çekimi ile sona erdi. Genç vekiller önümüzdeki günlerde kendi yönetimlerini belirleyip faaliyetlerine başlayacak.


Kaynak: DHA
DÖGEM üçüncü dönem vekilleri mazbatalarını aldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı