Antalya Karayolu Üzerine Bir Alt Geçit, Bir Üst Geçit Yapılacak

Bucak Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin ve Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Avukat Adem Şengül Karayolları 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu ile bir araya geldiler. Yapılan görüşmede Bucak ilçemize Karayolları tarafından yapılan hizmetler ve yeni yapılacak olan yatırımlar değerlendirildi.

Antalya Karayolu Üzerine Bir Alt Geçit, Bir Üst Geçit Yapılacak
Antalya Karayolu Üzerine Bir Alt Geçit, Bir Üst Geçit Yapılacak Akca Gazete
Bu içerik 699 kez okundu.

Üçlü görüşmeyi değerlendiren Bucak Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin “İlçemiz halkına hizmet noktasında ilçemizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, tüm sivil toplum kuruluşlarımızla, tüm siyasilerimizle el ele gönül gönüle bir hizmet seferberliği içerisindeyiz. Bu hizmet seferberliğimiz kapsamında Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül ile birlikte Karayolları 13. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu ile bir araya geldik. Halkımızın da yakından takip ettiği gibi Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü ilçemiz sınırları içerisinde bir dizi çalışmalar yürütüyor. Antalya- Burdur Karayolu Sanayi ve Kahveler kavşaklarına yapılan üst geçitler ilçemiz halkı tarafından takdirle karşılanmış ve çevre düzenleme çalışmaları ile yan servis yollarının yapım çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda yan servis yollarında sıcak asfalt çalışması yapılacak. Antalya –Burdur Karayolu üzerinde Alparslan Türkeş Bulvarında şehirler arası trafik akışında önemli rahatlamalar sağlamıştır. Bucak Devlet Hastanemizin yeni binasına taşınmasından sonra özellikle ambülans ve hastaneye gelen vatandaşlarımızın trafik akışını daha etkin sağlayabilmek ve Burdur istikametinden Bucak şehir içi istikametine gelen vatandaşlarımızın beklemeksizin geçişini sağlayabilmek için Alparslan Türkeş Bulvarı altına Bucak Devlet Hastanesi acil çıkışı kavşağına bir alt geçit yapılması konusunu Ak Parti İlçe Başkanı Avukat Sayın Adem Şengül  ve  Karayolları 13. Bölge Müdürü  Sayın Arif Çobanoğlu  ile masaya yatırdık. Bölge Müdürümüzün de olumlu görüşleriyle acil girişi kavşağına alt geçit yapılması için planlama çalışmalarına başlanma kararı alındı. Antalya Burdur karayolunda yıllardır sorun olan önemli bir konuda üst geçitlerin faaliyete geçmesinden sonra yeni bir boyut kazanan Alparslan Türkeş Bulvarının Antalya istikametine doğru Fatih Mahallesi ile Mimar Sinan Mahallelerini bir birine bağlayan Fatih Caddesinde özellikle yaya vatandaşlarımızın karşılaştıkları bir durum da karşıdan karşıya geçmekti. Bu iki mahallemizin bu bölgelerinde olan nüfus yoğunluğu , organize sanayi bölgesinde bulunan fabrikalarımızda çalışan işçilerimizin, okullarda okuyan öğrencilerimizin yolun bölünmüş yol olmasından dolayı karşılaştıkları bu sorunun çözümü noktasında da ortak bir görüşle asansörlü yaya üst geçidi yapılmasını kararlaştırdık” dedi.

Ayrıca yapılan üçlü görüşmede ilçemizin belde ulaşım yollarının da ele alındığı belirten Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin “Karayolları ağında bulunan Kocaaliler ulaşım yolunda bulunan tehlikeli virajların düzeltilmesi için çalışma yapılmasını ve Organize Sanayi bölgesinden Kocaaliler  yoluna ağır vasıta araçlarının geçişi için planladığımız çevre yolunun karayolları ağına alınabilmesi için çalışma yapılmasını kararlaştırdık” dedi. 

BURDUR bucak üst geçit alt geçti kaymakam yalçın sezgin adem şengül karayolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Sokak ortasında kovaladığı kadını öldürüp, intihar etti
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu
Kış hastalıklarından korunmanın 15 yolu