Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi, Kısa Süre İçinde Hizmete Açılacak

Bucak’ta Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi’nin faaliyete geçmesine kısa bir süre kala 5 Mart Pazartesi günü son incelemeler yapıldı, eksiklikler yerinde görüldü ve giderilmesi için gerekli talimatlar verildi.

Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi, Kısa Süre İçinde Hizmete Açılacak
Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi, Kısa Süre İçinde Hizmete Açılacak Akca Gazete
Bu içerik 921 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı’nın 2013-2017 yıllarını kapsayan stratejik planının “Sağlığa Yönelik Risklerden Birey ve Toplumu Korumak ve Sağlıklı Hayat Tarzını Teşvik Etmek” amacını gerçekleştirmek için bireye ve topluma yönelik Aile Sağlığı Merkezleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri’nin sunmuş olduğu 1. basamak sağlık hizmetlerini güçlendirerek yürütmek, bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak ve 1.basamak sağlık hizmeti sunumunun kalitesini arttırmak amacıyla 25 Aralık 2017 tarihinde Burdur İl Sağlık Müdürlüğü Bucak İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi için çalışmalar başladı. Sağlıklı Hayat Merkezi’nin faaliyete geçmesine kısa bir süre kala Pazartesi günü son incelemeler yapıldı, eksiklikler yerinde görüldü ve giderilmesi için gerekli talimatlar verildi.

Mehmet Cadıl Sağlıklı Hayat Merkezi’nde yapılan incelemeye AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Bucak Kaymakamı ve Bucak Belediye Başkanı Yalçın Sezgin, Burdur İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Reha Sermed Aygören, Merkezin banisi Portsan Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl, Oğlu Bucak Radyo TV AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Cadıl, kızı Kadriye Bakacak, AK Parti Bucak İlçe Başkanı Adem Şengül, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Bucak Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkan ve yönetimi, İlçe Sağlık Müdürü Yasemin Erk ve sağlık personel katıldı.

İmcelemeler sırasında yetkililer tarafından protokole brifing verildi, eksiklerin tamamlanması konusunda yardım istendi. Milletvekili Petek, eksikler konusunda ellerinden geleni yapacağını ifade etti.

Milletvekili Reşat Petek, “Allah razı olsun siz böyle bir yeri banisi olarak, hayırsever olarak buradasınız teşekkür ediyorum. Vatandaş yaşam merkezine geldiğinde ben bünyeme kiloma yaşıma uygun hangi faaliyetleri yapayım, bunları sorup cevabını alabilecek, bilinçli bir yol gösterme olacak” dedi.

Merkezin banisi Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl da yetkililer ve bürokratlarla merkez hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

İşadamı Mehmet Cadıl, “Eğer anlatıldığı gibi hizmet verirse burası Bucak için fevkalade önemli. Adımızı taşıyan böyle bir yerin vatandaşa hizmet vermesi bizleri de çok mutlu eder” dedi.

Sağlıklı Hayat Merkezi’nde Hekim, sosyal çalışmacı, diyetisyen, çocuk gelişimci, psikolog, fizyoterapist, röntgen teknisyeni, ebe, hemşire, sağlık memuru kadroları bulunacak. Merkezde Beslenme Danışmanlığı, Psiko-sosyal Danışmanlık, Fiziksel Aktivite ve Fizyoterapi, Ağız ve Diş Sağlığı, Enjeksiyon Hizmetleri, Öğrenci Sağlığı, Kadın ve Üreme Sağlığı, Kanser Erken Teşhis ve Tarama, Sigara Bırakma Danışmanlığı, Enfeksiyon Hastalıklarının Kontrolü, Bulaşıcı Olmayan Hastalıkların Yönetimi Risk Faktörleri ile Mücadele hizmetleri en etkin şekilde verilecek. Aile hekimliği hizmetleri desteklenerek laboratuar ve görüntüleme hizmetleri ile beraber sağlık eğitimleri verilecek. Hareketli yaşam ve doğru beslenme alışkanlığı kazandırmaya yönelik çalışmalar yapılacak.

burdur bucak mehmet cadıl sağlık hayat merkezi mehmet cadıl sağlıklı hayat merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yılbaşı hindileri satışta
Yılbaşı hindileri satışta
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan Antalya’ya yeni millet bahçesi müjdesi