Burdur Mİletvekili Reşat Petek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Burdur Mİletvekili Reşat Petek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Burdur Mİletvekili Reşat Petek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 650 kez okundu.

Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, hoşgörüyü ve duyarlılığı temsil eden kadınlar, huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun temel taşlarıdır. Kadınların sosyal ve siyasal hayatta hak ettikleri konuma yükselmeleri ve geleceğe güvenle bakmaları ise; yetiştirdikleri nesillerin mutluluğunun ve başarılarının en temel şartıdır. Bizim kültürümüz kadına saygı üzerine kurulmuştur. Bizim inancımız, zinhar kadına yönelik herhangi bir ayrımcılığa dayanmaz, aksine bizim inancımız kadına ihtirama dayanır, kadını çok özel bir makamla şereflendirilmiş bir insan topluluğu olarak tanımlar.

 

Geleceğimizin teminatı gençleri yetiştiren, merhamet ve fedakârlığı temsil eden kadınlar, geçmişte de çok önemli görevleri üstlenmişler, canları pahasına vatanı korkusuzca savunmuşlardır. Günümüzde ise ne yazık ki kadınlara yönelik şiddet uygulamaları içimizde kanayan bir yara şeklindedir. En başta annelik gibi kutsal bir görevi yerine getiren kadınlarımıza daima saygı duymalıyız. Medeniyet anlayışımızda kadına yönelik herhangi bir ayrımcılık yoktur.

 

Bizim toplumumuz aile üzerine kurulmuştur ve bu ailenin en önemli yapısı da kadınlarımızdır. Bizim inancımız, Cennetin annelerin ayakları altında olduğuna; En üstün müminin, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranan güzel ahlaklı kimse olduğunu söyleyen bir inançtır.

 

Partimizin kadınlara sunmuş olduğu pozitif ayrımcılık sayesinde kadınlar hayatın her aşamasında yer almaktadır. Artık kadınların sesi daha gür çıkmakta ve en temel hakları ellerinde bulundurmaktadırlar. Partimiz, kadınlara siyasette de öncülük ederek mecliste daha çok temsiliyet hakkı vermiş, sosyal ve kültürel konularda da en temel haklar kadınlara sunulmuştur.

 

Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için çağdaş, modern ve

özgürlükler ülkesi olmanın en önemli şartlarından biri de her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

reşat petek kadınlar günü ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 407. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı
Akca Gazete 406. Sayı