Başkan Ercengiz'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Başkan Ercengiz'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Başkan Ercengiz'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Akca Gazete
Bu içerik 261 kez okundu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

 “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, emeğine, kimliğine sahip çıkmak isteyen kadınların onurlu direnişinin yıl dönümüdür.

Birleşmiş Milletler Örgütü 1975 yılını Dünya Kadınlar Yılı olarak ilan etmiş ve 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ın tüm kadınlar için Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanması kararını almıştır. Böylece 8 Mart, dünyada kadınların yüzyıldır yürüttüğü özgürleşme mücadelesinin kutlandığı ve kadınların güncel taleplerinin ifade edildiği bir gün haline gelmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  büyük öngörüsüyle kadınların yaşamın her alanına erkeklerle eşit koşullarda girmesini sağlayacak yasal düzenlemeleri birçok dünya ülkesinden önce yaşama geçirmiştir. Atatürk, bunu oldukça güç koşullarda gerçekleştirerek çağdaş uygarlık kararlılığını ve azmini tüm dünyaya göstermiştir.

Cumhuriyet’in odak noktasında yer alan, çağdaş ve modern Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olan kadınlarımız, hiç hak etmedikleri  şiddete, ayrımcılığa ve eşitsizliğe maruz kalmaktadır. Kadına yönelik şiddet ve ayırımcılığı sona erdirecek düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor.

Bu duygu ve düşüncelerle, yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız fedakâr kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum."

burdur belediye dünya kadınlar günü ali orkun ercengiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maliyet artıp, ekim alanı azalınca, patates fiyatı tavan yaptı
Maliyet artıp, ekim alanı azalınca, patates fiyatı tavan yaptı
Domates ve biber fiyatları arttı
Domates ve biber fiyatları arttı