Advert
Advert

Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik Dünya kadınlar günü mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik Dünya kadınlar günü mesajı
Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik Dünya kadınlar günü mesajı Akca Gazete
Bu içerik 763 kez okundu.

Aile dokusunun mihenk taşı, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olan kadınlarımız her türlü övgünün üzerinde olduğunu belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Kadınlar,  Peygamberimiz S.A.V. ‘’Cennet annelerin ayakları altındadır.’’Hadisinin muhatabıdırlar.

Kadın sadece bir anne değil; doğumumuzdan, ölümümüze kadar her aşamada ilgilenen, bize yön veren ve hayata hazırlayan en değerli varlıklarımızdır. Sadece evin içinde değil, iş ve toplumsal hayatımızın her alanında birçok görevi üstleniyor ve başarı ile de yürütüyorlar.

Türk milletinin kültüründe de, dini inançlarında da kadın çok önemli bir yere sahiptir. İlk Türk yazıtlarından olan Bilge Kağan kitabesinde Kağan: ‘’Sizler anam hatun, büyük annelerim, hala ve teyzelerim, prenseslerim...’’ hitabıyla söze başlar.

İstiklal mücadelesinde nene hatunlar, Kara Fatmalar, Halide Edipler cephede erkeklerle birlikte isimlerini unutulmazlar listesine yazdırdılar.

Değişen dünya düzeni çerçevesinde sorumlulukları daha da artan kadınlarımızın sorumluluklarını hakkıyla yerine getirebilmeleri için toplum tarafından desteklenmeleri, hak ve özgürlüklerinin farkında olmaları, şiddetle yüz yüze gelmemeleri ve ayrımcılıkla karşılaşmamaları gerekmektedir.

Bunları sağlayabilmek için yasal düzenlemeler önemli olsa da asıl rol önce bireylere sonra da toplumun tamamına düşmektedir. Kadınlarımızın güçlü bireyler olarak kendi ayakları üzerinde durmaları, iş ve sosyal hayatta yerlerini alabilmeleri kadın erkek tüm vatandaşlarımızın bilinçlenmeleri ile mümkündür.

Üzerinde hassasiyetle durduğumuz bu sorunun çözümü için geçtiğimiz 16 yıl boyunca önemli adımlar attık.“Kadınlara karşı ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir” anlayışıyla kadınların sorunlarının çözümüne yönelik Anayasa değişiklikleri yaptık, pek çok yasal düzenleme gerçekleştirdik. Kadınlara hayatın her alanında “pozitif ayrımcılık” uygulayarak, geçmişteki kayıpları telafi etme çabası içinde olduk.

Kızlarımızın, başörtüsü nedeniyle üniversite kapılarından geri çevrildiği dönemleri geride bırakıp, ülkemizin 81 ilindeki üniversitelerde ve orta öğretim kurumlarında diledikleri eğitimi görebildikleri günlere ulaştık.

Milletin oylarıyla Meclis’te temsil görevi üstlenen kadın milletvekillerimizin başörtülü olarak yasama faaliyetlerine katılabilmelerine temin ederek, kadınlarımızın seçme ve seçilme haklarını tam manasıyla kullanabilmelerini sağladık.

Her türlü zor şartlarda mücadele etmesini bilen, dünyaya faydalı, iyi insan yetiştirme gayreti ile her türlü fedakarlığı gösterebilen kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duygularla kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.”dedi.

bayram özçelik ak parti dünya kadınlar günü mesaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı