Advert
Advert

Burdur Belediyesinden bayanlara film gösterimi

Burdur Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara ücretsiz film gösterimi gerçekleştirildi.

Burdur Belediyesinden bayanlara film gösterimi
Burdur Belediyesinden bayanlara film gösterimi Akca Gazete
Bu içerik 428 kez okundu.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Burdur Belediyesi tarafından ücretsiz film gösterimi gerçekleştirildi. Başrollerini Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Müjde Ar, Ayşen Gruda ve Itır Esen ‘Gülen Gözler’ filmi Oskar Sineması’nda sahnelendi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, film gösterimi öncesinde kadınlara karanfil vererek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Tabi ki biz aydın bir kentin en iyi şekilde belediye başkanlığını yapmaya çalışıyoruz. İzleyeceğiniz filmden çok bizimle birlikte olmanız önemli. Biz kadınlarımızı önceliğimize almaya, kadın öncelikli bir şehir yaratmaya çalışıyoruz. Bunu nerde yaptığımızı, nasıl hissettirdiğimizi merak ediyorsanız; Artık sokaklarımız daha aydınlık, kaldırımlarımız daha geniş. Elimizden geldiğince bir kadının gece geç saatlere kadar özgürce yürüyebileceği, gezebileceği sokaklar yaratmaya çalışıyoruz.” dedi.

Başkan Ercengiz, Neşet Ertaş’ın “Kadın insan erkek insanoğlu” sözünü hatırlatıp, kadının olmadığı bir toplumda erkeğin de olmadığını dile getirerek, “Benimde eşim, annem var. Biz ulu önder Atatürk’ün dediği gibi bir ülke için kadının en önde olması gerektiğine inananlardanız. Kadın sadece doğurup evde yemek yapan, bulaşık yıkayan, ütü yapan, cinsiyet eşitsizliği içinde olan ayrı bir organizma değil. Bizim yanımız, bizim diğer yarımız.”dedi.

burdur belediye film gösterim ali orkun ercengiz dünya kadınlar günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 397. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı
Akca Gazete 396. Sayı